Hory a svoboda.  

Hory pro mě představují fyzickou – aktivní relaxaci, klid, pohodu, krásu, pokoru, vděčnost, ale především svobodu. Hory a les mi dávají svobodu pohybu, svobodu myšlení. Cítím se v horách opravdu svobodný.

Hory dávaly svobodu i před rokem 1990. Když jsme šli na hory, cítili jsme se svobodně. Nicméně dnes můžeme jet na hory kamkoliv, nejen do Jeseníků, Krkonoš nebo na Slovensko. Když se rozhodnete, že pojedete do Alp, můžete si vybrat, do kterých. Když se rozhodnete, že pojedete na hory někam do Asie, pojedete do Asie.  V tom máme dnes velkou svobodu.

Svoboda

Co si představujete pod pojmem svoboda vy?

Co vás napadne, když se řekne svoboda?

Je to cesta k moři nebo pobyt v nějaké luxusní destinaci?

Nebo je to možnost dělat si to, co chcete?

Ano, svoboda je možnost dělat si to, co chci, kdy chci a s kým chci.

Samozřejmě, moje svoboda končí tam, kde začíná svoboda toho druhého člověka. To je princip demokracie. Musíme respektovat svobodu druhého člověka.

Myslím si, že člověk potřebuje být svobodný a potřebuje cítit svobodu. K tomu, aby byl člověk opravdu svobodný, potřebuje k tomu i finanční a časovou svobodu.

Časová a finanční svoboda

Když si chcete zajet na hory, je dobré, když na horách zrovna neprší nebo není sněhová vánice. A ne každý víkend je hezké počasí, někdy je dobré jet na hory v úterý nebo ve středu. Prostě tehdy, kdy vy se rozhodnete, a můžete se rozhodnout, protože máte časovou a finanční svobodu.

Tuto svobodu nám nemůže dát zaměstnání. Pokud jsem zaměstnanec, pak vždy můj šéf rozhoduje o tom, kdy budu mít dovolenou a kdy si můžu vzít volno, abych mohl jet na hory nebo někam jinam.

Časovou a finanční svobodu nám může dát podnikání, a to takové, které přináší pasivní příjem.

Podnikání se zárukou

Více než 20 let podnikám se zárukou a ukazuji lidem, že dnes mohou také podnikat a mohou dosáhnout finanční a časové svobody. Pokud vás časové a finanční svoboda láká, můžete podnikat se zárukou s námi.

Možná si pod pojmem svoboda představujete něco úplně jiného, a to je v pořádku. Důležité je, aby vás to naplňovalo a abyste se cítili svobodní.

Pokud chcete být časově a finančně svobodní a dosud k tomu nemáte ten správný dopravní prostředek, může to být podnikání se zárukou. Můžete mě kontaktovat a já vám vysvětlím, jak podnikání se zárukou funguje a jak můžete začít.

Hlavně něco dělejte pro svůj životní styl, pro své zdraví a pro svou finanční a časovou svobodu.

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.