Dosažení a udržení optimální hmotnosti.

Jednou z cest ke zdraví je udržovat si normální hmotnost. Pokud mám nadváhu nebo jsem obézní, pak tou cestou je redukce hmotnosti, nejlépe osvědčenou a vědecky podloženou metodou.

 

Kdo by nechtěl být zdravý, mít správnou hmotnost a cítit se skvěle?! Kdo by nechtěl program na dosažení optimální hmotnosti, který je vhodný pro každého?!

 

Všichni jsme jedineční a každý by se měl stravovat poněkud jinak. Jenže jak to zjistit a jak lidem ušít výživu přímo na míru? Lze to na základě kvalitního a přesného vyšetření.

Tímto způsobem ne!

Během 35 let praxe jsem si ověřil, že mnohé způsoby redukce hmotnosti nejsou vhodné a mnohdy jsou zdraví škodlivé. Při redukci hmotnosti je důležité, abychom si zachovali svalovou hmotu a redukovali pouze tuk.

Další způsoby redukce hmotnosti nejsou vhodné pro každého, většina z nich má tzv. jo-jo efekt, kdy se člověk po zhubnutí opět vrátí ke své původní hmotnosti a většinou nabere ještě více.  Důležité je naučit člověka správně se stravovat na celý jeho další život a zvyknout ho na pohybovou aktivitu.

Zajímavé je, že existující kvalitní metody, jak zhubnout, které učí člověka správným stravovacím a pohybovým návykům, přesto při nich nehubne každý. Každý z nás je totiž jinou biochemickou individualitou a má jiné genetické dispozice.

 • 1
  V 80. letech jsme léčili pacienty krátkodobými kontrolovanými hladovkami - nevedly k dlouhodobému úspěchu - nenaučili jsme je správně se stravovat, ani se hýbat
 • 2
  V 90. letech se přidaly proteinové diety - opět nevedly k dlouhodobému úspěchu - opět jsme je nenaučili správně se stravovat, ani se hýbat
 • 3
  Ani nízkotukové a nízkosacharidové diety nebyly úspěšné u všech jednotlivců
 • 4
  Od roku 2001 používám jako vyšetřovací metodu analýzu prvků ve vlasech. Ukazuje na biochemické tendence v organizmu a na jejím základě je možno doporučit klientovi – pacientovi způsob stravování, cílenou suplementaci přírodními doplňky stravy a způsob vyrovnávání se se stresem. Metoda mě velmi nadchla, protože jednak pracovala s biochemickou jedinečností každé osoby a jednak byla podložena biochemickým vyšetřením. Základním doporučením u této je zákaz nebo výrazné omezení jednoduchých sacharidů ve stravě a vynechání tuků, které obsahují transnenasycené mastné kyseliny. Další doporučení jsou již individuální. Lidé, kteří se řídili doporučením dle analýzy prvků ve vlasech, měli skvělé výsledky ve smyslu podpůrné léčby různých chronických nemocí, většinou také při redukci hmotnosti. Ale z hlediska dlouhodobého udržení dosažení optimální hmotnosti ani tato metoda nefunguje u každého.
 • 5
  Ani chirurgické řešení - bariatrické operace nejsou úspěšné u každé osoby. Opakovaně jsem se setkal s pacienty, kteří sice přechodně zredukovali svou hmotnost, ale opět se u nich objevil jo-jo efekt. Přestože podstoupili různé operace, nevytvořili si správné stravovací a pohybové návyky, i když se většinou snažili jíst "zdravě".

Dosažení a udržení optimální hmotnosti na základě genetického vyšetření.

V posledních letech se objevilo několik genetických studií, které prokazují, že lidé jsou různě citliví na změny způsobu stravování a pohybovou aktivitu v závislosti na genetické dispozici

Na základě genetického vyšetření se dá určit, jakým způsobem se má dotyčná osoba stravovat a jak intenzivně a jak často se má hýbat, aby bylo dosaženo žádoucího úbytku hmotnosti a dlouhodobého udržení optimální hmotnosti .

Metoda  je vysoce individuální, jelikož vychází z informací zakódovaných v DNA, což je nejrelevantnější zdroj, jaký si lze představit.

Spolupracujeme se špičkovými světovými odborníky, kteří každému ušijí program na míru i podle jeho stravovacích a pohybových preferencí.

Program výhodný pro klienta, protože jej má k dispozici na celý život a dá se s ním stále pracovat.

Další informace a výsledky najdete v ebooku "Fakta o hubnutí, která vám vyrazí dech – aneb - Počítače a genetika nám pomáhají zhubnout"