Na základě dlouholeté lékařské praxe, zkušeností vlastních i svých klientů a pacientů Vám můžu pomoci na Vaší cestě ke zdraví a optimální hmotnosti.

MUDr. Jaroslav Orlík

Moje vize

Pomáhám lidem dosáhnout a trvale udržet optimální hmotnost, aby byli zdraví, fyzicky zdatnější a cítili se lépe.

Pomáhám lidem zlepšit jejich zdravotní stav, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.

Moje cesta

Po absolvování lékařské fakulty v Olomouci v roce 1981, krátké epizodě v lázních Karlova Studánka a praxi vojenského lékaře během základní vojenské služby jsem se stal internistou v nemocnici v Krnově. Jako nejmladší lékař interního oddělení  jsem se stal ústavním dietologem a od té doby se zabývám výživou, redukcí hmotnosti, doplňky stravy.  Atestace z vnitřního lékařství a gastroenterologie, práce primáře interního oddělení a gastroenterologa a členství v různých odborných společnostech k tomu přispěly.

Moje odborná činnost a vzdělávání se byla podporována i osobním zájmem. Oba mí rodiče měli nadváhu a lehkou obezitu, a tak již od střední školy jsem se zajímal o to, jak mít normální hmotnost, a snažil jsem se ji udržet (ne vždy se mi to dařilo).

Obézní pacienty jsme postupně léčili krátkodobými kontrolovanými hladovkami, proteinovými dietami, nízkotukovými a nízkosacharidovými dietami – vše se střídavými úspěchy. Někteří pacienti dokázali zhubnout, někteří ne, u většiny z nich se objevil jo-jo efekt.

Přiznám se, že nemám rád chirurgická řešení obezity a nepoužívám ani chemická řešení (různé léky, hormony…).

V roce 2001 jsem se seznámil na lékařské konferenci v Lodži s analýzou prvků ve vlasech. Poté jsem absolvoval sérii školení v oblasti interpretace této metody a praktickém použití. Analýza prvků ve vlasech ukazuje na biochemické tendence v organizmu a na jejím základě je možno doporučit klientovi – pacientovi způsob stravování, cílenou suplementaci přírodními doplňky stravy a způsob vyrovnávání se se stresem. Metoda mě velmi nadchla, protože jednak pracovala s biochemickou jedinečností každé osoby a jednak byla podložena biochemickým vyšetřením.  Vyzkoušel jsem ji na sobě a začal jsem ji používat i klientů.

Lidé, kteří se řídili doporučením dle analýzy prvků ve vlasech, měli skvělé výsledky ve smyslu podpůrné léčby různých chronických nemocí, většinou také při redukci hmotnosti. Ale z hlediska dlouhodobého udržení dosažení optimální hmotnosti ani tato metoda  nefunguje u každého. Sám jsem se řídil doporučením na základě svých analýz asi 14 let, přesto jsem v posledních letech přibýval na hmotnosti při stejném způsobu stravování a při stejné pohybové aktivitě.

Často jsem se ptal sám sebe, proč to u každého nefunguje. Přece jsou doporučení podložena biochemickým vyšetřením a jsou individualizována!  Nepřišel jsem na to. Přišli na to vědci – genetikové.

Od roku 2015 se zaměřuji na kontrolu hmotnosti na základě genetického vyšetření. Tuto moderní metodu jsme s manželkou vyzkoušeli na vlastní kůži a za poměrně krátkou dobu se nám podařilo dosáhnout viditelných výsledků.

Další informace najdete v e-booku  Fakta o hubnutí, která vám vyrazí dech – aneb - Počítače a genetika nám pomáhají zhubnout“, který si zdarma můžete stáhnout.

 

20.3.2015

20.6.2015