Na základě dlouholeté lékařské praxe a podnikání se zárukou, zkušeností vlastních i svých klientů a pacientů Vám můžu pomoci na Vaší cestě ke zdraví a dobrému životnímu stylu.

MUDr. Jaroslav Orlík

Moje vize

Pomáhám lidem zlepšovat jejich zdravotní stav a životní styl, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.

Moje cesta

Po absolvování lékařské fakulty v Olomouci v roce 1981, krátké epizodě v lázních Karlova Studánka a praxi vojenského lékaře během základní vojenské služby jsem se stal internistou v nemocnici v Krnově. Jako nejmladší lékař interního oddělení  jsem se stal ústavním dietologem a od té doby se zabývám výživou, redukcí hmotnosti, doplňky stravy.  Atestace z vnitřního lékařství a gastroenterologie, práce primáře interního oddělení a gastroenterologa a členství v různých odborných společnostech k tomu přispěly.

Moje odborná činnost a vzdělávání se byla podporována i osobním zájmem. Oba mí rodiče měli nadváhu a lehkou obezitu, a tak již od střední školy jsem se zajímal o to, jak mít normální hmotnost, a snažil jsem se ji udržet (ne vždy se mi to dařilo).

Obézní pacienty jsme postupně léčili krátkodobými kontrolovanými hladovkami, proteinovými dietami, nízkotukovými a nízkosacharidovými dietami – vše se střídavými úspěchy. Někteří pacienti dokázali zhubnout, někteří ne, u většiny z nich se objevil jo-jo efekt.

Přiznám se, že nemám rád chirurgická řešení obezity a nepoužívám ani chemická řešení (různé léky, hormony…).

V roce 2001 jsem se seznámil na lékařské konferenci v Lodži s analýzou prvků ve vlasech. Poté jsem absolvoval sérii školení v oblasti interpretace této metody a praktickém použití. Analýza prvků ve vlasech ukazuje na biochemické tendence v organizmu a na jejím základě je možno doporučit klientovi – pacientovi způsob stravování, cílenou suplementaci přírodními doplňky stravy a způsob vyrovnávání se se stresem. Metoda mě velmi nadchla, protože jednak pracovala s biochemickou jedinečností každé osoby a jednak byla podložena biochemickým vyšetřením.  Vyzkoušel jsem ji na sobě a začal jsem ji používat i klientů.

Lidé, kteří se řídili doporučením dle analýzy prvků ve vlasech, měli skvělé výsledky ve smyslu podpůrné léčby různých chronických nemocí a většinou také při redukci hmotnosti.

K dobrému životnímu stylu je však potřeba také kromě dobrého zdraví i dostatek financí a volného času.  Proto jsem v roce 1996 začal podnikat se zárukou díky tomu, že jsem měl možnost se napojit na skupinu podnikatelů, kteří mají ověřený a fungující systém, jak pomáhat lidem dosahovat finanční a časové svobody.