Jak souvisí světový pohár v hokeji s naším zdravím?

Také sledujete lední hokej a světový pohár v ledním hokeji, který právě probíhá?

Co říkáte výkonům našich hokejistů? Co říkáte jejich výsledkům?

Dnes sousta lidí kritizuje naše hokejisty, že nepostoupili ze skupiny do semifinále. Jak se na to díváte vy?

A jak to souvisí s naším zdravím?

Naši hokejisté sice nepostoupili ze skupiny do semifinále, ale když se tak dívám na všechny výsledky, pak jsou čtvrtí, maximálně pátí na světě. Za svou osobu musím říci, že bych byl moc rád a byl bych hrdý na to, kdybych byl v nějakém oboru čtvrtý nebo pátý na světě.

Byl bych nesmírně nadšený, kdyby naše zdravotnictví bylo čtvrté nebo páté na světě. A ještě nadšenější bych byl, kdyby zdravotní stav obyvatelstva České republiky byl čtvrtý nebo pátý nejlepší na světě!

Zatím vynikáme v obezitě. Tam patříme ke špičce v Evropě a možná i ve světě. Přesto zdravotní stav naší populace určitě není nejlepší na světě, nedožíváme se nejvyššího věku, nemocnost je poměrně vysoká…A to přesto, že zdravotnictví stále ještě funguje dobře a znalosti našich lékařů a zdravotníků jsou na vysoké úrovni.

Z mých dlouholetých zkušeností lékaře internisty a gastroenterologa vyplývá, že lidé v České republice stále ještě nevěnují dostatečnou pozornost prevenci a nejsou příliš ochotní převzít zodpovědnost za své zdraví do svých rukou, investovat čas a peníze do svého zdraví.

A to je důvod, proč točím videa a píšu články na blogu – snažím se pomoci lidem, aby si zlepšili svůj zdravotní stav, aby převzali zodpovědnost za své zdraví.

Nedávno mi jeden známý říkal: „Víš, těmi články a těmi videonahrávkami to nezměníš – nezměníš celou společnost!“  To si plně uvědomuji. Ale jeden moudrý člověk (myslím, že to byla matka Tereza) říkal, že svět nemůžeme změnit najednou, ale můžeme měnit člověka po člověku. Takže pokud svými články a nahrávkami pomůžu několika jedincům, budu spokojený.

Dnes máme k dispozici velmi kvalitní nástroje k tomu, abychom se mohli starat o své zdraví.

Můžeme například využít analýzu prvků ve vlasech nebo program na dosažení a udržení optimální hmotnosti Bodykey by Nutrilite. Tyto programy mohou zlepšit zdravotní stav tím, že jednak pomohou dosáhnout a udržet optimální hmotnost (obezita je výrazným rizikovým faktorem spousty chronických i akutních nemocí), jednak pomohou srovnat poměry mezi prvky uvnitř buněk a tím dosáhnout rovnováhy v neuroendokrinním systému. Tak můžeme pomoci ke zdraví nebo alespoň k výraznému zlepšení zdravotního stavu.

Dělejte něco pro zdraví a zjednodušte si život díky lepšímu zdraví!

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.