Moje zkušenosti s multikarotenem

Chtěl bych se s vámi podělit o zkušenost z letošního léta a také několika minulých let. Jde o zkušenost s multikarotenem. A protože je to zkušenost opakovaná a nejen moje, myslím, že by vám mohla prospět.

V době, kdy mým rodičům bylo kolem 75 let, začalo se u obou projevovat onemocnění, kterému se říká věkem podmíněná makulární degenerace čili věkem podmíněná degenerace žluté skvrny na sítnici. Znamená to, že žlutá skvrna na sítnici oka se začíná trochu rozkládat a člověk postupně ztrácí zrak. Nakonec to vede k tomu, že lidé oslepnou.

Věkem podmíněná makulární degenerace je nejčastějším onemocněním, které vede k oslepnutí. Toto onemocnění není léčitelné. Nedá se vyléčit, dá se jen zastavit nebo zpomalit průběh onemocnění.

Nejprospěšnější jsou různé antioxidanty a z nich jsou prokazatelně nejúčinnější lutein a zeaxanthin. Oba tyto karotenoidy obsahuje preparát Natural Multi Caroten od firmy Nutrilite.

Začal jsem tento preparát rodičům podávat a jejich zrak se přestal zhoršovat. Po této dobré zkušenosti jsem si uvědomil, že nejlepším řešením je prevence, a začal jsem přírodní multikaroten Nutrilite užívat.

Dnes nemůžu posoudit, jestli se onemocnění u mne vyvine nebo ne – zatím vidím dobře, ale vedlejším efektem této preventivní léčby bylo to, že jsem se přestal spalovat při pobytu na slunci. Moje pleť a kůže jsou velmi bledé a při pobytu na slunci jsem se vždy spálil do červena, mnohdy i  přes použití různých opalovacích krémů. Poté, co jsem začal brát multikaroten, se opaluji do hněda – moje pleť je chráněna a nezčervená.

Natural Multi Caroten obsahuje totiž kromě luteinu a zeaxanthinu také betakaroten a alfakaroten. Karoteny nás chrání před účinky ultrafialového záření.

Možná teď namítnete, že vhodnost užívání betakarotenu je sporná, protože víte o studii s betakarotenem z Finska, která proběhla v 90. letech minulého století. Tato studie měla prokázat antioxidační schopnosti betakarotenu a musela být přerušena, protože u některých účastníků studie (většinou to byli kuřáci) se objevil zvýšený výskyt rakoviny plic. Studie však byla prováděna se synteticky vyrobeným betakarotenem a navíc s izolovaným betakarotenem.

Naproti tomu Natural Multi Caroten od firmy Nutrilite obsahuje přírodní karoteny a karotenoidy a kromě betakarotenu obsahuje také alfakaroten, lutein a zeaxanthin. Tato kombinace je pro nás velmi výhodná a má silné antioxidační účinky, chrání nás proti ultrafialovému záření a má pozitivní účinky na náš zrak – chrání nás před onemocněním, kterému se říká věkem podmíněná makulární degenerace.

Natural Multi Caroten Nutrilite občas doporučuji také v rámci suplementace na základě analýzy prvků ve vlasech, zvláště tehdy, když je prokázaná snížená antioxidační kapacita. Někdy také tehdy, když potřebujeme podpořit vstřebávání zinku, protože betakaroten a vitamin A podporují vstřebávání zinku.

Shrnutí:

  1. Natural Multi Caroten od firmy Nutrilite obsahuje  betakaroten, alfakaroten, lutein a zeaxanthin.
  2. Má silné antioxidační účinky.
  3. Chrání nás proti ultrafialovému záření.
  4. Chrání náš zrak před onemocněním, kterému se říká věkem podmíněná makulární degenerace.
  5. Podporuje vstřebávání zinku.

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.