Jak jste připraveni na katastrofu?

Dostal jsem dnes zajímavou otázku: „Jak jste připravený, kdyby přišla nějaká velká katastrofa?“

Otázka – teorie

Pracoval jsem dopoledne na zahradě a kolem šel pár. Muž a žena ve věku kolem 50 let. Snažili se dát se se mnou do řeči. Ptali se mne na to, jak jsem připravený, kdyby přišla nějaká velká mimořádná událost, nějaká katastrofa.

Říkali mi, že se snaží lidi připravovat na budoucnost a na to, aby byli připraveni na svou budoucnost. A dávali mi do ruky brožuru, ve které byl velký článek o tom, co dělat, kdyby přišlo velké zemětřesení, povodeň nebo jiná katastrofa.

Realita

Paní měla očividně značnou nadváhu, a tak jsem se jí zeptal, jak je ona připravena na svou budoucnost?

V Krnově už jsem zažil povodeň, Krnovem prošlo tornádo, otázkou však je, jestli je pravděpodobnější to, že Krnov zažije nějaké velké zemětřesení nebo že mi spadne na dům letadlo, nebo je pravděpodobnější to, že obézní člověk bude mít nějaké závažnější onemocnění nebo že si jen zlomí nohu a zlomenina bude vyžadovat operační řešení s hospitalizací a rehabilitací.

Obezita totiž výrazně zhoršuje prognózu jakéhokoliv onemocnění, zvyšuje riziko komplikací a snižuje dobu přežití při jakékoliv jiné chorobě.

Paní nepochopila, na co se ptám, zamýšlela se mnou mluvit hlavně o duchovní přípravě na budoucnost. Chápu, že duchovní příprava je velmi důležitá, ale my potřebujeme být připraveni na budoucnost i v jiných oblastech.

Potřebujeme se připravovat finančně a potřebujeme připravovat naše tělo, aby bylo zdravé a zdatné, aby tak nějaké mimořádné události co nejlépe zvládlo a přežilo.

Dostal jsem tedy znovu otázku, jak jsem tedy připravený na budoucnost, když jsem paní řekl, že se na budoucnost připravuji. Tak jsem paní vysvětlil, že pracuji na své budoucnosti v oblasti finanční i zdravotní.

Příprava po finanční stránce

Příprava po finanční stránce spočívá v tom, že kromě svého zaměstnání ještě podnikám. Ve svém podnikání se zárukou se zaměřuji na to, abych měl trvalý pasivní příjem.

Zatím můj pasivní příjem z podnikání ještě není takový, jaký bych si představoval, ale pokud by došlo k nějaké mimořádné situaci a já bych třeba nemohl dál pracovat jako gastroenterolog a endoskopista, mám možnost v podnikání se zárukou pokračovat a být finančně zabezpečený.

Příprava po zdravotní stránce

Po stránce zdravotní se snažím udržovat si svou optimální hmotnost, beru přírodní doplňky stravy a mám pravidelnou pohybovou aktivitu – cvičím a chodím po horách.

Příklad

Tento týden jsem měl v ordinaci pána, který byl stejně starý jako já, jen byl asi o 50 kg těžší. Stěžoval si, že ho všechno bolí – bolí ho klouby, bolí ho v zádech, nemůže se pořádně hýbat a je stále unavený.

Řekl jsem mu: „Jsme stejně staří a asi tak stejně vysocí, jenom já mám o 40-50 kg méně. Teď si představte, že ráno, ještě než vstanu z postele, si dám na záda batoh, který bude vážit 40 kg, a potom s ním budu celý den chodit. Musím Vám říci, že se čtyřicetikilovým batohem na zádech bych večer byl velmi unavený, všechno by mě bolelo a určitě bych si ho nechtěl druhý den dát na záda znovu. A Vy to pořád nosíte na sobě.

Je potřeba něco dělat se svým tělem, je třeba zhubnout a starat se o své zdraví. Bude to něco stát? Samozřejmě! Bude to stát úsilí, investovaný čas a zřejmě i trochu peněz, ale je třeba se připravovat na svou budoucnost. Jsou tady různé možnosti.

Můžete hubnout podle programu na základě genetického vyšetření Bodykey by Nutrilite, který pro Vaši osobu bude dodávat jídelníček a pohybovou aktivitu na každý den, abyste mohl dosáhnout své optimální hmotnosti a nadále si ji udržel. Ale můžete samozřejmě hubnout i jiným způsobem podle svého výběru.

Pokud se chcete starat o své zdraví a brát nějaké doplňky stravy, můžu Vám pomoci tím, že si necháte udělat analýzu prvků ve vlasech. Na základě tohoto vyšetření se dozvíte, jak se máte stravovat, jaké brát doplňky stravy a jakým způsobem se vyrovnávat se stresem – relaxovat.

Můžete se tak starat o své tělo a směřovat ho ke zdraví, abyste v případě mimořádné události ji přežil a zvládl lépe než jako obézní člověk.“

Závěr:

Takže otázka „Jak se připravujete na svou budoucnost, kdyby přišla nějaká katastrofa?“ není tak úplně špatná. Stojí za to se nad ní zamyslet.

Jak se připravujeme na svůj budoucí život?

Co pro sebe děláme?

A to nejen po duchovní stránce, ale co pro sebe děláme v oblasti finančního zabezpečení a co pro sebe děláme po zdravotní stránce.

Dělejte něco pro zdraví a zjednodušte si život díky lepšímu zdraví!

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.