O smutném a šťastném lvu.

Pro svou prezentaci jsem potřeboval obrázek lva, a tak jsem se díval po různých obrázcích. Zaujaly mě dva. Na obou byli nádherní, statní lvi, ale každý z nich se v něčem lišil.

První vypadal tak nějak odhodlaně, hrdě a možná i šťastně. Druhý sice také vypadal důstojně, ale už nebyl tak hrdý a zdál se mi smutný. Rozdíl mezi těmi lvy dělalo prostředí, ve kterém byli. Ten smutný lev stál uprostřed klece, která byla sice veliká, ale přece jenom to byla klec. Zatímco ten druhý lev byl ve volné přírodě.

Dva lvi

Přimělo mě to k zamyšlení těmi dvěma lvy.

  1. Smutný lev v kleci měl spoustu dobrého pro sebe. On měl bezpečí, měl jistotu, že má střechu nad hlavou, každý den měl zabezpečenou potravu, kterou nemusel shánět měl zdravotní péči zdarma. Někdo se o něho staral, někdo o něj pečoval. Nemusel se starat o svoje zdraví, o svoji bezpečnost, nemusel se starat o svou potravu. Nestálo ho to žádné úsilí, ale přesto byl smutný, protože předal odpovědnost za svůj život někomu jinému. V tomto případě asi ne dobrovolně, ale přesto odpovědnost za jeho život měl někdo jiný.
  2. Zatímco ten druhý lev vypadal spokojeně a šťastně bez ohledu na to, že se musel rvát o své bezpečí, že se musel starat o svou potravu, že ho to stálo úsilí, že se možná některý den ani pořádně nenažral. Přesto byl šťastný, protože byl svobodný, byl nezávislý a byl plně zodpovědný za svůj život.

Jedno rozhodnutí

Říká se, že život je boj, a my se potřebujeme rozhodnout, jestli chceme bojovat za to bezpečí a tu jistotu, jestli chceme bojovat za to, abychom měli to teplé místečko a aby se někdo o nás postaral. Na druhou stranu se tím vzdáváme určité části zodpovědnosti za náš život a necháme někoho jiného, aby tím, že se o nás stará, o nás také rozhodoval.

Anebo se můžeme rozhodnout, že budeme bojovat o svou svobodu, o svou nezávislost, že vezmeme život do svých rukou, že převezmeme zodpovědnost za svůj život. Bude nás to stát pravděpodobně více úsilí, alespoň ze začátku, nebudeme mít jistou potravu každý den a nebudeme mít jisté to teplé místečko. Musíme se o sebe postarat sami, ale odměnou může být svoboda a nezávislost.

Jak se rozhodnete?

Je jenom na nás, jak se rozhodneme. Samozřejmě každému z nás může vyhovovat něco jiného, ale pokud se chcete starat sami o sebe, pokud chcete dosáhnout svobody a nezávislosti, existují různé způsoby.

Dnes existuje ověřený podnikatelský systém, jak můžete dosáhnout finanční a časové svobody s pomocí mentoringového systému, bez rizika a s minimální investicí. Pokud by vás to zajímalo, můžete mě kontaktovat.

Dělejte něco pro svou finanční a časovou svobodu, pro své finanční zabezpečení a pro svůj životní styl a zjednodušte si život ne jenom díky lepšímu zdraví. 

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.