Co je pro vás důležité?

Všimli jste si, že to, že je pro nás něco důležité, si uvědomíme, až když to nemáme nebo toho máme málo?

Například to, že je voda důležitá nejen pro nás, ale i pro celou přírodu a pro naši krajinu, si mnoho lidí uvědomilo až v letošním suchém roce.

To, že je zdraví důležité, mnohdy vnímáme, až když onemocníme. Protože pokud jsme zdraví, není naše zdraví tou hlavní prioritou. Věnujeme čas jiným věcem a na zdraví začínáme myslet, až když ho ztrácíme, když onemocníme.

Mnoho lidí říká, že peníze nejsou důležité. Ale tak doopravdy peníze nejsou důležité pro ty, kteří je mají. Protože ti, kteří tvrdí, že peníze nejsou důležité, pracují každý den 8, 12 i 16 hodin, aby vydělali peníze. Nemají tak čas na to, co je podle nich opravdu důležité, to znamená rodina a zdraví.

Stanovte si své priority a věnujte se jim

Takže je důležité si uvědomit, co je pro nás důležité. Stanovit si své priority.

Už jste nad tím přemýšleli, co je pro vás důležité?

Podle mých zkušeností je důležité stanovit si své priority. A stanovit si 3 až 5 nejdůležitějších priorit a těm se věnovat.

Mnohdy se totiž stane, že člověk se zaměří jedním směrem. Stanoví si prioritu, jde za ní a říká si: „Tohoto musím dosáhnout a potom budu mít čas na to ostatní.“ Řekněme, že si člověk dá za cíl finanční zabezpečení své rodiny nebo finanční svobodu. Věnuje se své kariéře nebo budování svého podniku, věnuje se plně tomu, aby mohl svou rodinu finančně zabezpečit.   A potom v momentě, kdy už je finančně zabezpečený, si na jednotce intenzivní péče uvědomí – zatím co bojuje o svůj život, protože dostal svůj první nebo druhý srdeční infarkt – že sice je finančně zabezpečený, ale už nemá koho zabezpečovat, protože rodinu už nemá nebo už nemá vztah se svým partnerem.

Je potřeba budovat všechny hlavní priority současně. Pokud si stanovíte 3-5 priorit, pak je třeba se věnovat všem těmto prioritám.

Příklad

Pokud si stanovíte, že vaší prioritou je rodina, zdraví a finanční zabezpečení rodiny, pak je třeba pracovat ve všech 3 oblastech. Není možné se soustředit jen na jednu. Pokud se současně s budováním kariéry nezaměříte i na budování vztahu se svým partnerem, může se vám stát, že budete vydělávat peníze, ale vztah mít nebudete nebo nebudete mít zdraví.

Vztah se svým partnerem potřebujete stále budovat a je třeba na něm vytrvale pracovat. Jinak se vám může stát, že po odchodu dětí z domácnosti zjistíte, že jste zůstali doma s cizím člověkem, se kterým si nemáte co říci a se kterým vlastně už nemusíte být v jedné domácnosti.

Je třeba se starat o své zdraví. Pokud budete finančně zabezpečení a nebudete zdraví, jak si chcete toho dostatku peněz užít?

Zaměřte se na to, že budete dělat pravidelné kroky ve všech 3-5 nejdůležitějších prioritách, které jste si stanovili. Rozvrhněte si svůj čas tak, abyste na prioritách mohli pracovat a věnujte se jim.

Zdravý životní styl

Ať chceme nebo ne, zdraví je pro nás všechny důležité. Jenom ne vždy si to uvědomujeme a ne vždy pro své zdraví děláme ty správné kroky.  Snažím se učit zdravému životnímu stylu, to znamená životnímu stylu, který nám umožňuje být zdravý. Je potřeba se určitým způsobem stravovat a je třeba se hýbat, abychom byli dlouhodobě zdraví.

Mnoho informací jsem se dozvěděl poté, co jsem se začal zabývat analýzou prvků ve vlasech. To je jedna z metod, která může pomoci lidem k tomu, aby byli dlouhodobě zdraví.  Mnoho informací jsem se dozvěděl, když jsem začal podnikat se zárukou s firmou Amway. Získal jsem informace, které jsou důležité pro běžný život, nejen pro podnikání a vydělávání peněz. Například pro rozvoj mezilidských vztahů, ať už partnerských nebo pracovních a dalších.

Doporučení

  1. Stanovte si 3-5 hlavních priorit a dělejte postupné kroky každý den nebo alespoň každý týden v každé z nich.
  2. Změňte svůj životní styl, abyste mohli být dlouhodobě zdraví.
  3. Potřebné informace můžete najít v mých dalších článcích a videích.

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.