Hlavně to zdraví!

V posledních třech měsících jsem absolvoval několik rodinných oslav, tak jako mnozí z vás. Na každé oslavě každému oslavenci se přálo „hlavně to zdraví!“.

Nestačí jen vyslat přání.

Předpokládám, že jste také zpozorovali, že lidé si navzájem a také sami pro sebe přejí hlavně to zdraví. Důležité je, že nestačí si jen přát zdraví, ale potřebujeme také sami pro své zdraví něco udělat.

Připomíná mi to jeden starý vtip o Skotovi, který chtěl vyhrát v loterii. Každý den chodil ráno do kostela a modlil se: „Pane Bože, dej, ať vyhraju v loterii první cenu.“

A chodil do kostela každý den, celý měsíc, každé ráno se takto modlil. Po měsíci najednou v kostele uslyšel hlas: „Jamesi, dej mi šanci, ať ti můžu pomoci. Kup si aspoň jeden los!“

Podobně i my potřebujeme pro své zdraví něco udělat. Nestačí jen vyslat přání, nestačí si to jen přát, ale potřebujeme pravidelně pro své zdraví něco dělat.

Teď je správný čas začít!

Pokud jste ještě nezačali, je teď ten správný čas. Skončila zima, začalo jaro a Ti z Vás, kteří tvrdili, že se nedá chodit, protože je zima, sníh a led, mají šanci chodit. Protože se dá chodit už bez sněžnic, nepotřebujete lyže pro pohyb po horách či po lese, můžete již chodit zcela volně.

Všechny výmluvy končí!

Můžete začít dělat něco pro své zdraví a začněte pohybem. Můžete se také zdravě stravovat.

Přečtěte si mé další články. Dozvíte se, jak se správně stravovat, jaké brát doplňky stravy, jak hubnout na základě genetického vyšetření v programu Bodykey by Nutrilite, jaké brát doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech.

Podrobnosti najdete v konkrétních článcích. Dnes jsem chtěl jen upozornit na to, že nestačí si jen zdraví přát, ale je potřeba pro to také něco dělat.

Dopřejte si radost ze života a dělejte něco pro své zdraví.

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav a životní styl, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života. Zabývá se analýzou prvků ve vlasech, pomáhá lidem dosáhnout a trvale udržet optimální hmotnost a podniká se zárukou.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *