Jak na prevenci rakoviny tlustého střeva?

Jedním z kroků ke zdraví jsou lékařská preventivní vyšetření.

K základním preventivním vyšetřením patří endoskopické vyšetření tlustého střeva – koloskopie, která se provádí v rámci prevence rakoviny tlustého střeva. Cílem je prohlédnout celé tlusté střevo a odstranit polypy, pokud je najdeme, aby nepřerostly v nádor typu rakovina.

Koloskopie se provádí na gastroenterologickém endoskopickém pracovišti a měl by si ji nechat provést každý člověk nejpozději ve věku 55 let (v tomto věku preventivní vyšetření hradí zdravotní pojišťovna).

V poslední době se nahromadily důkazy o tom, že vápník a vitamin D chrání tlusté střevo před vznikem rakovinných nádorů.

Při suplementaci na základě analýzy prvků ve vlasech používám preparát Cal Mag D Nutrilite, který obsahuje vápník, hořčík a vitamin D3. Vápník a hořčík jsou v tomto doplňku stravy obsaženy v poměru 2,4 : 1 (vápník : hořčík), to znamená, že vápník a hořčík se velmi dobře vstřebávají a jeden prvek podporuje vstřebávání druhého (synergistický vztah vápníku a hořčíku na úrovni vstřebávání v patřičném poměru).

Cal Mag D Nutrilite tedy můžeme používat v rámci prevence rakoviny tlustého střeva při každodenním užívání. Dále je tento doplněk stravy vhodný k prevenci a léčbě osteoporózy a suplementaci hořčíkem u rychlých metabolických typů, pokud ho potřebujeme dodat na základě analýzy prvků ve vlasech (elementární analýzy vlasů).

Důležitá je doba podávání vápníku a hořčíku. Tyto prvky se ve střevě vstřebávají ráno a dopoledne, proto je ideální doba k užití Cal Mag D večer před spaním (určitě po 21.hodině) nebo brzy ráno (nejpozději do 8.hodiny).

Vezměte zodpovědnost za své zdraví do vlastních rukou, dbejte na prevenci a zlepšete si život díky lepšímu zdraví.

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.