Je lepší akupunktura, homeopatie nebo analýza prvků ve vlasech?

Která metoda je lepší? Homeopatie, akupunktura nebo analýza prvků ve vlasech?

Na tuto otázku nedokážu správně odpovědět, dokud neznám důvod, proč by chtěla dotyčná osoba některou z metod použít a co od toho očekává. Každá metoda má své zaměření, své podklady a své použití.

Osobně se nevyznám v homeopatii a neumím provádět akupunkturu, ale více než 15 let se zabývám analýzou prvků ve vlasech. Nemůžu tedy úplně přesně srovnávat tyto metody.

Jako internista a  gastroenterolog jsem vždy chtěl mít vše podloženo nějakým vyšetřením – endoskopickým, biochemickým či jiným. Proto mne před lety nadchla biochemická metoda – analýza prvků ve vlasech, což je vyšetření koncentrací prvků ve vlasech spektrometricky.

Na základě poměrů mezi prvky můžeme vyhodnotit biochemické tendence a doporučit vyšetřené osobě, jak by se měla chovat – jak by se měla stravovat, jaké by měla brát doplňky stravy a jak by se měla vyrovnávat se stresem.

Akupunktura, homeopatie i analýza prvků ve vlasech mají své indikace, své odborníky a najdou si své pacienty. K jejich srovnání použiji vědomosti a zkušenosti svého kamaráda praktického lékaře, který se před tím, než se dostal k analýze prvků ve vlasech, zabýval homeopatií a ovládá akupunkturu. A tento lékař mi vysvětlil srovnání těchto metod takto:

Homeopatie pracuje s informacemi, akupunktura s energií, analýza prvků ve vlasech s doplňky stravy a výživou. Představte si, že chcete postavit dům. Jestliže máte informace (plány) a energii, ale nemáte materiál (cihly, dřevo, tvárnice atd.), pak nemůžete dům postavit.

Pokud tedy máte informace, máte energii, ale nemáte stopové prvky a další živiny, ze kterých je náš organismus postaven, pak toho moc nemůžeme udělat.

Pokud to nemáme v sobě po biochemické stránce v pořádku, potřebujeme najít biochemickou rovnováhu, potřebujeme mít dostatečné zásoby stopových prvků. Potom můžeme na základě poměrů mezi prvky dát do pořádku rovnováhu v endokrinním a nervovém systému. A to podporuje léčbu kteréhokoliv chronického stavu.

Chcete-li být zdraví a zajímá vás tato oblast, přečtěte i další články o analýze prvků ve vlasech a zjednodušte si život díky lepšímu zdraví.

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.