Kopejte studnu.

Podle starého přísloví bychom měli kopat studnu dříve, než máme žízeň.

A mi to dává smysl. Pokud byste vyrazili a vycházku do hor nebo do lesa jen tak na lehko a přepadla by vás sněhová bouře, bylo by už pozdě hledat obchod, kde si koupíte zimní bundu, čepici a rukavice. Potřebujete už vyjít řádně připraveni a vybaveni.

Stejné je to s tou studnou. Potřebujeme ji kopat, dokud ještě netrpíme žízní. Pokud bychom začali kopat, až budeme mít žízeň, pravděpodobně se k vodě už nedostaneme.

Jak se připravujete na krizi?

A to mě přivádí k otázce: „Jak se připravujete na krizi?“

Dnes už zřejmě nikdo nepochybuje o tom, že ekonomická krize přijde v nejbližších letech. Možná letos, možná za dva roky, ale určitě nás potká.

Podle přísloví bychom se měli na krizi chystat v době, kdy se ještě cítíme finančně pohodlně, kdy máme ještě stabilní příjem ze svého zaměstnání nebo ze své živnosti. V době, kdy si myslíme, že nepotřebujeme dělat nic navíc. Ale právě to je ten správný okamžik, kdy bychom měli začít dělat něco pro sebe navíc.

Začít podnikat

Vůbec si nemyslím, že byste měli nechat svého zaměstnání a vrhnout se do nějakého podnikání s velkým rizikem. Jsem přesvědčen o tom, že si potřebujete ponechat své zaměstnání nebo svou živnost a začít k tomu podnikat.

Tak jak to učí Robert Kiyosaki: „Ponechte si svůj příjem a dvě až čtyři hodiny denně věnujte svému podnikání.“ Možná nebudete moci věnovat tolik času, možná to budou jen čtyři hodiny týdně, ale začněte při svém zaměstnání podnikat.

Robert Kiyosaki doporučuje začít v síťovém marketingu, protože je to zavedený způsob. Dobré firmy síťového marketingu mají zavedený školící systém. Můžete si najít dobrou firmu s dlouhou historií a obvykle najdete někoho, kdo vám s vaším podnikáním pomůže.

Podnikání se zárukou

Já tak již dlouho podnikám se zárukou s firmou Amway. Se zárukou proto, že jednak při zahájení není žádné riziko – máte záruku návratnosti peněz na minimální startovací poplatek (v současné době činí 739 Kč, při nákupu za cca 2800 Kč je registrace zdarma), jednak máte garanci návratnosti peněz na výrobky. Pokud během tří měsíců zjistíte, že výrobek není dostatečně kvalitní nebo vám nevyhovuje, můžete výrobek vrátit a dostanete své peníze zpět. Proto mluvím o podnikání se zárukou.

Důležité je, že si v tomto podnikání můžete najít někoho, kdo vás to naučí, kdo vám s vaším podnikáním pomůže, máte kvalitní školící systém a můžete začít budovat svůj trvalý pasivní příjem, abyste se mohli zabezpečit na dobu, kdy to bude potřeba. Když třeba v době krize přijdete o práci nebo se stane jiná nepředvídaná katastrofa. Budete mít finanční jistotu a finanční zabezpečení.

Doporučení

Pokud vás zajímá, jak můžete při svém zaměstnání nebo při své živnosti začít podnikat, můžete se na mě obrátit, můžete mě kontaktovat. Pokud budete mít opravdový zájem něco dělat pro své finanční zabezpečení, rád vám pomůžu.

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.