Mnoho psů…

Minulý týden jsem měl v ordinaci pacientku, která se objednala na gastroenterologické vyšetření. Poté, co jsem jí vyšetřil, sdělil jsem jí svůj nález a svá doporučení, řekla: „Ale to mi říkal už ten doktor před vámi.“

A tak jsem zjistil, že už byla u pěti nebo šesti gastroenterologů, kteří ji vyšetřili a dali jí svá doporučení. A v tomto případě jsme se všichni shodli a ono s tím byla nespokojená. Předpokládám, že bude hledat další lékaře.

Mnoho psů a lékaři

To, že jsme se shodli v doporučení, je ta lepší varianta. Může se však stát, že na léčbu žaludečního vředu můžete od pěti různých gastroenterologů dostat pět různých léků a všechny budou správné. Důležité je, abyste je nebrali všechny současně.

Stejně tak když půjdete se svým vysokým krevním tlakem k pěti lékařům, může se stát, že od každého dostanete jiné léky a všechny povedou k tomu stejnému: budete mít normální hodnoty krevního tlaku. Jenom ty všechny léky od všech pěti lékařů nemůžete brát současně.

Říkám svým pacientům: „Mnoho psů zajícova smrt. Musíte si vybrat jednoho lékaře, kterému budete věřit a jehož radami se budete řídit.“

Mnoho psů a analýza prvků ve vlasech

Často se mi stane na konzultacích k výsledkům analýzy prvků ve vlasech, že mi lidé říkají: „Mám ještě tato doporučení z čínské medicíny, beru takové a takové doplňky stravy, také mám nějaká doporučení z indické medicíny, homeopatie a ještě mám tamty doplňky stravy. Můžu to kombinovat s tím vaším doporučením?“

Opět jim říkám: „Mnoho psů zajícova smrt.“ Potřebujete si vybrat jednoho lékaře, jeden směr, jedno doporučení, kterým se budete řídit alespoň půl roku, abyste mohli zhodnotit efekt. Nemá smysl kombinovat všechny možné způsoby, může vás to zabít.

Mnoho psů a náš život

Platí to pro všechny oblasti našeho života. V každé oblasti si potřebujeme najít jednoho mentora, jednoho kouče, jednoho rádce, kterému budeme věřit a jehož radami se budeme řídit.

podnikání se zárukou máme mentorský systém, což znamená, že já mám mentora, jehož radami se řídím, ale znám i jeho mentora, kterého si vážím. Takže se můžu spolehnout na mentorský systém. Vím že systém rad a doporučení pro mé podnikání se zárukou bude fungovat, když se jimi budu řídit.

Platí to pro jakoukoliv oblast mého života. Svého mentora v oblasti podnikání se neptám na rady ohledně mého zdraví. Na každou důležitou oblast mám svého mentora, jehož radami se řídím, ale v každé oblasti se potřebuji řídit radami jen jednoho člověka, protože platí: mnoho psů zajícova smrt.

Doporučení.

V každé oblasti svého života si pečlivě a moudře vyberte jednoho mentora nebo rádce nebo kouče a jeho radami se řiďte.

Dělejte něco pro svůj životní styl a zjednodušte si život nejen díky lepšímu zdraví.

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře
  1. Ferdinand Hason napsal:

    Ďakujem vám pán doktor.Rád si pozriem vaše videá s názormi skuseného gastroenterologa.Zašlem vám moje vlasy,a požiadam o vašu analízu. S pozdravom
    Ferdinand Hasoň.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.