Nenechte se zlomit.

Častokrát v životě zažijeme situaci, kdy se nás něco nebo někdo snaží zlomit.

Co zlomí vás?

Příklad 1

Před 5 lety jsem šel se svou ženou na Silvestra z Videl na Švýcárnu. Asi v polovině cesty jsem uklouzl na ledu, spadl jsem na trekovou hůlku a narazil jsem si hrudník. Bolelo to, ale protože jsem manželku pozval nahoru na chatu na oběd, šel jsem dál do kopce přes Malý Děd až na Švýcárnu.

Když jsme se po obědě oblékali, zjistil, jsem, že to bolí mnohem více, ale potřebovali jsme se dostat zpět k autu, tak jsme to sešli dolů do Videl. Pomaleji, ale sešli jsme to.

Až o pár dnů později jsem zjistil, že mám zlomených 5 žeber. A ty zlomeniny se pak pár měsíců hojily. Ten pád mě zlomil fyzicky, tedy zlomil mých 5 žeber, ale nezlomil mě na duchu.

Příklad 2

V dětství jsem si přál hrát na trubku. Než jsem začal, chodil jsem před koncem školního roku k paní učitelce, která učila hraní na trubku, abych si to vyzkoušel. Chodil jsem tam asi 6 týdnů a během té doby jsem z trubky nevyloudil ani tón. A paní učitelka nade mnou zlomila hůl.

Avšak já jsem trval na tom, že chci hrát na trubku. Přes prázdniny jsem si našel staršího kamaráda, který už několik let na trubku hrál, a spolu jsme trénovali. A na začátku paní učitelka byla velmi překvapena, jak mi to jde. Pak jsem patřil k jejím nejlepším žákům.

Kdybych to tenkrát vzdal, kdyby mě to zlomilo, nikdy bych nezažil těch mnoho radostných okamžiků s trubkou a zřejmě bych se ani nepoznal se svou manželkou, se kterou jsem se seznámil při hraní v dechovém orchestru. Hraní na trubku mi tak opravdu změnilo život.

Které situace vás zlomí a které nezlomí?

Pokud máte ten správný důvod, pokud děláte něco smysluplného, nemělo by vás zlomit vůbec nic.

Pokud začínáte hubnout a 3-4 týdne se vám nic nedaří, nemělo by vás to zlomit a měli byste pokračovat dál.

Pokud začínáte podnikat a 3-4 měsíce nebo dokonce rok nevidíte žádné výsledky, ale dává vám smysl to, co děláte, pokračujte dál.

Potřebujete si jen ujasnit, že víte, proč to děláte, a že děláte ty správné kroky a děláte je pravidelně a soustavně.

Jde o to, aby nás život, okolnosti, situace a lidé kolem nás nezlomili. Někdy nás dokonce budou chtít zlomit ti nejbližší – rodiče, rodina, přátelé, učitelé.

Nenechte se zlomit.

Pokud děláte něco smysluplného, vytrvejte, buďte odolní a nenechte se zlomit.

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.