Jaký životní styl chcete?

Všimli jste si, že když si vybíráme obor, ve kterém budeme v životě vydělávat peníze a kterému se budeme trvale věnovat, tak si zároveň vybíráme životní styl, který je spojený s touto činností, s tímto oborem?

Vlastní příklad

Když jsem si vybíral, že budu studovat medicínu a budu mít lékařské povolání jako celoživotní profesi, tak jsem si uvědomil, že pracovat jako lékař znamená také celoživotně se vzdělávat, věnovat tomu spoustu času a pravděpodobně trávit více času nemocnici, než je běžná pracovní doba.

Je to určitá daň za to, že člověk může dělat obor, který ho baví, který mu dává určitou satisfakci a který ho dokáže naplnit. Ale přece jenom jsem si vybíral ten životní styl, že práci budu věnovat spoustu času.

Své současné ženě v době, kdy jsme spolu začali chodit a kdy jsme potom už vážně uvažovali o tom, že se budeme brát a že budeme spolu žít celý život, jsem vysvětlil, že práce lékaře obnáší to, že budu spoustu času trávit v nemocnici, že se budu muset celoživotně vzdělávat a že tedy s ní a s rodinou nebudu moci trávit tolik času, kolik by si možná představovala.

Na druhou stranu fakt je ten, že člověk v 15 nebo 18 letech si nedokáže úplně představit, jak důležitá pro něj bude rodina, jak důležitý bude pro něj čas strávený s dětmi a o co vlastně svou volbou přijde. Ale vybral jsem si to a žil jsem životní styl spojený s lékařskou profesí.

Jste spokojeni se svým životním stylem?

Stejně s každou profesí a s každým oborem, který si vybíráme, je spojený určitý životní styl. Takže to, co dnes děláte, jaký máte životní styl, to jste si zvolili sami. A teď je otázka, jestli jste s tím spokojeni.

Jestli nejste spokojeni se svým životním stylem, potřebujete něco změnit. A potřebujete změnit v prvé řadě své myšlení. Potřebujete se podívat trochu jinak na výběr životního stylu.

Můžeme si vybrat životní styl?

Co když jsme si ten svůj životní styl vybírali na základě úplně špatných kritérií?

Neměli bychom si nejdříve stanovit, jak chceme žít, jak je chceme životní styl mít?

Kde a jak chceme bydlet, jestli chceme cestovat, kolik času chceme trávit s rodinou, jestli chceme mít čas na nějaké koníčky?

To všechno bychom si měli nejdříve rozmyslet. Stanovit si, jaký životní styl bychom chtěli mít a potom si vybírat tu profesi, ten obor, tu činnost, která nám bude zaručovat tenhle životní styl.

Možná si říkáte, že to je jako v pohádce, ale je to jenom proto, že myslíte tak, jak nás to kdysi naučili ve škole nebo doma. Je potřeba změnit způsob myšlení, je potřeba změnit nazírání na to, co děláme a jakým způsobem si máme vybírat životní styl.

Životní styl, jaký si představujete

Je dobré se podívat, jaký životní styl byste chtěli mít. Podívat se, jestli existují lidé, kteří takový životní styl mají, a potom se podívat, co ti lidé dělají. Možná, že to bude ten způsob, který budete chtít dělat také.

Podnikání se zárukou nám dává možnost mít takový životní styl, jaký si představujeme a jaký si naplánujeme. Pokud chcete mít více času na rodinu a trávit více času s rodinou, pak podnikání se zárukou vám to může dopřát. Pokud chcete více cestovat, můžete více cestovat. Pokud chcete mít více času na nějaké jiné koníčky, třeba chodit na hory, pak můžete chodit na hory.

Podnikání se zárukou vám to umožňuje, protože je to podnikání s ověřeným systémem, který umožňuje mít trvalý pasivní příjem a umožňuje nám dosáhnout finanční a časové svobody.

Doporučení

  1. Takže pokud nejste spokojení se svým životním stylem, podívejte se na to, jaký životní styl byste chtěli mít.
  2. Možná, že budete chtít něco změnit. A pokud ano, můžete mě kontaktovat.
  3. Zamyslete se nad životním stylem.
  4. Dělejte něco pro svůj životní styl, dělejte něco pro své finanční zabezpečení a zjednodušte si svůj život nejenom díky lepšímu zdraví.

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.