Jak si užíváte lockdown a nouzový stav?  

Jak si užíváte lockdown a nouzový stav?

  1. Sedíte doma a stěžujete si na všechno? Na vládu, na virus a na všechny okolnosti, které vás přinutily zůstat doma a nic nedělat?
  2. Nebo si to užíváte a hledáte možností, jak to využít? Jste flexibilní, kreativní a snažíte se i současný stav si užívat?

Lockdown a pohyb

Já vím, že to není úplně tak jednoduché. Každý týden za mnou chodí do ambulance lidé, kteří si stěžují, že nemohou nic dělat, že nemohou chodit ven, takže přibývají na váze, protože byli zavření doma. Já jim vždy vysvětluji, že mohou chodit ven, mohou sportovat, mohou se procházet po lese. Já to pravidelně dělám.

Je fakt, že mě lockdown trochu omezuje na svobodě. Takže dneska jsem nemohl jet na hřebeny Jeseníků na túru, ale mám štěstí, že Krnov v leží na okraji lesa. To znamená, že můžu zajet na kraj lesa a pak se procházet 20 nebo 30 km, aniž bych potkal nějakou osobu, natož nějaké policisty.

Takže až tolik nás lockdown a nouzový stav neomezují.

Lockdown a finance

Někteří lidé si stěžují, že nemohou něco dělat pro svoje finanční zabezpečení. Lockdown a nouzový stav mě neomezuje v podnikání se zárukou.

Můžu dál podnikat a aktivně něco dělat. Můžu být v kontaktu se zákazníky přes média, můžu přes Zoom nebo Skype být v kontaktu se svým mentorem a konzultovat postupy svého podnikání. Můžu nakupovat přes internet a dovezou mně to domů. Takže v podnikání se zárukou nemám vůbec žádné omezení.

Můžeme dál osobnostně růst, protože můžeme číst, poslouchat audio nahrávky a můžeme se vzdělávat. Dokonce se můžeme účastnit online webinářů a skupinových setkání.

To všechno můžeme dělat v nouzovém stavu. To znamená, že si můžeme i lockdown a nouzový stav užít. Jde jenom o to, jak se nastavíme.

Důležitý je postoj

Dexter Yager říkával, že není důležité, jaké okolnosti nás postihnou, ale důležité je, jak my se k nim postavíme.

Důležitý je ten náš postoj:

  1. My se můžeme rozhodnout, že si budeme stěžovat na všechno kolem a budeme negativní. A povede se nám hůře.
  2. Nebo se můžeme rozhodnout, že najdeme řešení, že si ten dnešní stav užijeme, že si najdeme ty způsoby, jak si lockdown užít, jak se můžeme posunout někam dál. Zachováme si pozitivní postoj a posuneme se pomaličku zase dopředu.

Přeji vám, abyste si i ten současný stav užívali, abyste byli v pohodě, abyste si zachovali pozitivní postoj.

Dělejte něco pro svůj životní styl, dělejte něco pro své finanční zabezpečení a zjednodušte si život nejen díky lepšímu zdraví.  

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře
  1. Pingback: Nejsme sami.

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.