Proč potřebujeme být vytrvalí?

Viděl jsem film o zakladateli McDonaldu Rayi Krocovi s názvem Zakladatel a vzal jsem si z příběhu některé důležité věci pro sebe:

  1. To nejdůležitější pro dosažení úspěchu v jakékoliv oblasti je vytrvalost.
  2. Můžete začít i ve starším věku, a přesto můžete uspět téměř v každé oblasti.

Proč vytrvalost?

Ať si vezmeme jakoukoliv oblast, potřebujeme být vytrvalí, abychom uspěli.

 

Vytrvalost pro zdraví

Jestliže chceme zlepšit své zdraví, potřebujeme v tom směru dělat každý den vytrvalé kroky. Jestliže je nám 40, 50 nebo 60 let a chceme se uzdravit, chceme dát do pořádku naše tělo, pak nemůžeme očekávat, že to zvládneme za dva týdny.

Naše tělo se potřebuje přebudovat. Většina našich tkání se obnovuje – kromě nervové a svalové tkáně se naše tělo obnoví úplně během dvou let. Ke správnému přebudování a obnovení se potřebujeme správně stravovat, potřebujeme brát správné doplňky stravy a potřebujeme dělat pro naše zdraví další potřebné kroky, například pravidelný pohyb.

K upřesnění můžeme využít například analýzu prvků ve vlasech nebo program na dosažení a udržení optimální hmotnosti Bodykey by Nutrilite. A je jedno, který z těchto programů využijeme, vždy musíme být vytrvalí. Nemůžeme očekávat, že za dva týdny nebo za dva měsíce bude naše tělo úplně v pořádku a budeme zdraví.

Vytrvalost v jiných oblastech

Jestliže chceme dosáhnout úspěchu v jakékoliv jiné oblasti – ve sportu, v umění, v hudbě nebo třeba v podnikání – potřebujeme být vytrvalí.

Statistici před časem spočítali, že většina úspěšných lidí k tomu, aby dosáhla svého úspěchu, musela předtím věnovat 10000 hodin tréninku a zdokonalování se v té oblasti, ve které pak byla úspěšná.

Je jedno, jestli to byli špičkoví sportovci, kteří vyhráli olympiádu, nebo to byli Beatles. Je třeba, aby člověk svému oboru věnoval vytrvalé, dlouhodobé úsilí, a potom teprve může dosáhnout úspěchu.

Vytrvalost v podnikání

Stejně tak když chcete dosáhnout úspěchu v podnikání, potřebujete tomu věnovat spoustu času a potřebujete být vytrvalí. Nemůžete čekat, že za dva měsíce budete mít prosperující podnik a budete vydělávat spoustu peněz.

V našem podnikání se zárukou máme tu výhodu, že podnikáme bez rizika. Není potřeba velké finanční investice, nepotřebujete mít zásoby, drahé nástroje, vlastnit nemovitosti nebo platit nájmy. Nicméně musíte vložit do svého podnikání svůj čas, svou vytrvalost, potřebujete se to chtít naučit.

Potřebujete vědět, že musíte chtít se zdokonalovat, že musíte tomu věnovat svůj čas a musíte dělat pravidelné kroky každý den. Jako v péči o zdraví potřebujeme každý den udělat nějaké krok pro své zdraví, tak v oblasti podnikání se zárukou potřebujeme udělat každý den nějaký krok.

V obou oblastech – zdraví i podnikání se zárukou – máme výhodu, že se máme na koho obrátit o radu a o pomoc. Máme kouče nebo mentora, máme vzdělávací systém a program, podle kterého můžeme postupovat.

Nemusíme nic vymýšlet, nemusíme postupovat pokusem-omylem. Chce to jen vložit svůj čas, svou cílevědomost a vytrvalost.

Buďte vytrvalí, dělejte něco pro zdraví a zjednodušte si život díky lepšímu zdraví!

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře
  1. Pingback: Houževnatost.
  2. Pingback: Taky jste fandili?

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.