Taky jste fandili?

Taky jste fandili a drželi palce Ester Ledecké?

Já jsem se v sobotu ráno u snídaně díval, jak Ester jede. Fandil jsem, byl jsem nadšený, měl jsem radost a pociťoval jsem hrdost na to, co ta mladá slečna z Česka dokázala.

A potom jsem se přemýšlel o tom, jestli tu hrdost pociťuji oprávněně. Protože já jsem to nedokázal. Dokázala to Ester. A to byla poslední kapka k tomu, abych vyšel na naplánovanou horskou túru.

Výšlap na Medvědí louky jsem plánoval asi týden dopředu, ale změnilo se počasí. Původně mělo být slunečno a já jsem se těšil na sníh, modrou oblohu a krásné výhledy. V sobotu ale mrzlo, bylo zataženo a vydatně sněžilo. Ale řekl jsem si: „Když to Ester dokázala, můžu taky.“

Když to Ester dokázala, můžu taky.

Věřím, že Ester bude motivovat spoustu lidí tím, co dokázala, k tomu, aby byli vytrvalí a aby šli za tím, co si naplánovali.

Asi před rokem jsem napsal článek o tom, jak je vytrvalost důležitá. Psal jsem o tom, že vytrvalost je důležitou součástí každého úspěchu a možná tou nejdůležitější. A Ester to teď dokázala.

Sama mluvila o tom, že v době, kdy začínala lyžovat, jezdily kolem ní po svahu děti, které měly větší talent než Ester. Jenom ty ostatní děti nevytrvaly. Ona vydržela a přidávala si větší tréninkové dávky. Trénovala se zápalem a nadšením a vytrvala.

A dosáhla úspěchu, který před ní nikdo nedokázal. Vyhrála na jedné zimní olympiádě ve dvou odlišných disciplínách, vlastně ve dvou různých sportech.

To je úžasné! Jsem přesvědčen, že to není ukázka jejího talentu, ale vytrvalosti a dřiny.

Vytrvalost je důležitá u jakékoliv činnosti.

Je konec února, a přesto již mnoho lidí, kteří začali začátkem ledna hubnout, dnes již nehubnou. Vzdali to. Zjistili, že je to těžká práce, že je to stojí úsilí, nejen snížení příjmu potravy, ale také nutnost pohybu, a tak už přestali hubnout.

Jakákoliv činnost, ve které budete chtít dosáhnout úspěchu nebo alespoň nějakého výsledku, bude potřebovat vytrvalost. Ostatně cokoliv, co v životě stojí za to, čeho chceme dosáhnout, nás bude stát nějaké úsilí, nějakou práci a nějakou vytrvalost.

Moje doporučení:

  1. Dejte si vysoké, ale reálné cíle a běžte za tím, buďte vytrvalí a nevzdávejte to.
  2. Vše, co si reálně naplánujete, můžete dosáhnout za předpokladu, že budete vytrvalí.

Nikdy jsem nebyl sportovec, rekreačně jsem začal sportovat až po čtyřicítce a pravidelně jsem začal cvičit až před šedesátkou, ale to neznamená, že si nemůžu naplánovat horskou túru ve sněhu a mrazu a pak ji zrealizovat. Dát si reálný cíl a pak jít za ním. Čím jsme starší, tím potřebujeme pohyb stále víc.

Buďte vytrvalí.

Dělejte něco pro zdraví. Běžte za svými cíli, buďte vytrvalí a zjednodušte si život nejen díky lepšímu zdraví.

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.