Už jste četl tu knihu?

„Už jste četl tu knihu?“

„A znáte toho autora?“

„A co říkáte na názory těchto autorů?“

Takto se mě občas lidé ptají na konzultacích k výsledkům analýzy prvků ve vlasech. A chtějí znát mé názory na různé autory a jejich knihy.

Já se jim vždy musím přiznat, že jsem nečetl všechny knihy o správné výživě či o výživě všeobecně. Tak jako se mi během 35 let, které se věnuji gastroenterologii, nepodařilo přečíst všechny knihy, které se týkají gastroenterologie.

Nemůžu přečíst úplně všechno a neznám všechny autory. A proto jim často nemůžu odpovědět, co si o určitém autorovi a jeho knize myslím.

Dost mne ale překvapuje, že si lidé zaplatí konzultaci k analýze prvků ve vlasech a potom vlastně nechtějí slyšet, co jim chci sdělit. Snaží se na mě udělat dojem a ukázat mi, jaké mají vědomosti o správné výživě a zdravém životním stylu, a snaží se mě něco na té konzultaci naučit.

Místo toho, aby si poslechli, co mi říkají výsledky analýzy prvků ve vlasech o jejich zdravotním stavu a co bych jim mohl poradit pro zlepšení zdravotního stavu. Analýzou prvků ve vlasech se zabývám už 17 let, viděl jsem kolem 10000 výsledků analýz, absolvoval jsem spoustu školicích kurzů a něco málo jsem o tom přečetl a nastudoval.

Když žádám konzultaci

Když já jdu na konzultaci za svým mentorem vyřešit nějaký problém, položím otázku a naslouchám. Jsem zvědav, co mi poradí. Beru si tužku a papír a dělám si poznámky.

Samozřejmě že mnohdy diskutujeme, ale mluvím tehdy, když dostanu prostor, když dostanu nějakou otázku. Pak můžu odpovědět, pak můžu říci, co si o tom problému či situaci myslím a můžeme to prodiskutovat. Ale na začátku chci vědět, co si o problému myslí, chci od něj radu, abych mohl celou situaci vyřešit.

Když zaplatíme za konzultaci

Stejně tak pokud si zaplatíme jakoukoliv jinou konzultaci, pak chceme vědět a slyšet, co si dotyčný odborník o probíraném problému myslí a chceme si nechat poradit.

Pokud si zaplatíte konzultaci – a nemusí to být jen konzultace k analýze prvků ve vlasech, poslouchejte, co vám ten odborník, kterého se ptáte, chce sdělit.

Dejte mu prostor na to, aby vám mohl odpovědět na vaše otázky, aby vám mohl poradit. Protože jenom tak ta konzultace bude mít smysl.

Potom můžete dělat ty správné kroky pro zlepšení svého zdraví nebo vyřešit jiný životní problém.

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.