Čemu opravdu věříte?

Čemu opravdu věříte?

Dalším zákonem, o kterém píše Brian Tracy v knize 100 zákonů obchodního úspěchu, je zákon víry:

To, čemu doopravdy vnitřně věříte, se projevuje ve vašem životě.

Je to proto, že jednáme v souladu s naším přesvědčením. S naším opravdovým, vnitřním přesvědčením. Mnoho událostí, které se tomuto našemu přesvědčení vymykají, ani nevnímáme, a proto se nám nedějí.

Příklad.

Včera jsem měl v ordinaci pacienta, který ke mně přišel na gastroenterologické vyšetření. Během tohoto vyšetření jsem zjistil, že už jsem třetí gastroenterolog, který ho vyšetřuje pro ty stejné obtíže.

Závěr mého vyšetření byl v souladu s tím, co mu řekli oba gastroenterologové přede mnou. Pacient s tím ale nebyl spokojený.

Potom mi teprve došlo, že přišel za mnou proto, že chtěl ode mne slyšet to, co on si o svých potížích myslí. To, o čem byl vnitřně přesvědčený. Nechtěl slyšet můj objektivní nález, ale chtěl jen potvrdit, že to, co si o tom myslí on, je pravda.

Jeho názor nebyl úplně ten správný, objektivní nález svědčil pro něco jiného. Příčiny jeho problému byly úplně jinde, než si pacient myslel. Vysvětloval jsem mu to stejně, jako mu to říkali oba gastroenterologové přede mnou. On však s tím nebyl spokojený.

Předpokládám, že vyhledá dalšího lékaře, který ho znovu vyšetří a znovu mu řekne totéž. A on to znovu odmítne, protože s tím není ztotožněn a je to v rozporu s jeho vnitřním přesvědčením.

Využití zákonu víry.

To, čemu opravdu věříme, to se nám v životě děje a to k sobě přitahujeme.

Je to důležitý přírodní zákon, protože říká, že můžeme ovlivnit náš život tím, čemu věříme. Můžeme něčemu začít věřit, můžeme změnit naše přesvědčení a potom to budeme přitahovat a začne se to objevovat v našem životě.

Takže pokud se vám dějí věci a události, které vám nejsou úplně příjemné, popřemýšlejte o tom, čemu opravdu věříte, jestli to není v souladu s tím, co se vám děje.

Pokud ano, je možné opravit naši víru. Samozřejmě je na tom třeba pracovat.

Pomůže například představivost, ať už léčebná nebo tvůrčí.

Můžeme použít afirmace.

Je důležité stýkat se lidmi, kteří nás mohou nasměrovat správným směrem a kteří nám mohou víru předat a posunout nás zase kousek dál.

Shrnutí.

  1. Zákon víry říká, že to, čemu doopravdy vnitřně věříme, se nám v životě projevuje, to v životě nalézáme a to se nám v životě děje.
  2. Je možné tohoto zákonu využít a pracovat na tom, abychom uvěřili, že můžeme dokázat víc než dosud.
  3. Můžeme být zdraví, mít šťastnou rodinu nebo dosáhnout úspěchu ve svém podnikání i v jiných oblastech.

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.