To je hrozné! Už aby to skončilo.

To je hrozné! Už aby to skončilo. Taky máte tento pocit nebo jste vděční za to, co nám nouzový stav přinesl, co nám přinesla pandemie a karanténa?

V posledních dvou týdnech už za mnou do ambulance chodili téměř všichni objednaní pacienti, jenom několik málo pacientů řešila svou návštěvu telefonicky.

Není důležité, co se nám přihodí

Většina z nich měla ten pocit, že nouzový stav byl hrozný, že je strašné, co nás potkalo, a že je třeba, aby to co nejdříve skončilo. Mnoho z nich od poslední návštěvy přibrala, protože se lidé nehýbali. Stěžují si, že nemohou nikam chodit, že museli sedět doma, že jsou doma zavření a že je nejvyšší čas, aby už to skončilo.

Já jim na to odpovídám, že po dobu karantény jsem shodil všechna kila, která jsem přibral přes Vánoce, že chodím pravidelně a chodím do lesa možná častěji než předtím, že daleko více času trávím se svými vnučkami, než jsem mohl trávit předtím a že jsem vděčný za to, co nám ten stav přinesl.

Většinou se na mě nechápavě dívají, co tím vlastně myslím. Jenom někteří jedinci mi říkají, že dali na mě a chodí více do lesa nebo že cvičí každý den a zhubli několik kilogramů. Snažili se využít nouzový stav pro své dobro.

Důležité je, jak reagujeme

Dexter Yager nás vždy učil, že není důležité, jaké okolnosti nás postihnou, ale jak my se zachováme, jak na ně budeme reagovat. Z každého stavu můžeme využít něco dobrého pro sebe.

Co jste vytěžili z nouzového stavu vy? Nebo si jenom stěžujete na to, jak je všechno hrozné a špatné?

Samozřejmě i já budu rád, až všechno skončí. Až nebudu muset nosit na ulici a v ordinaci roušku. Až budu moci vycestovat, kam budu chtít.

Na druhou stranu si myslím, že nám nouzový stav něco přinesl. Mohli jsme přehodnotit své priority a hodnoty. Mohli jsme se zklidnit. Mohli jsme více času trávit s rodinou. Někteří z nás to využili k tomu, aby si zvýšili fyzickou kondici, aby více začali chodit do přírody. Někteří lidé se začali učit cizí jazyk a někteří dokonce začali podnikat.

Myslím si, že pro podnikání je v této době ideální čas, zvláště pokud chcete s námi podnikat se zárukou. Můžete si přečíst článek Podnikání v době pandemie nebo další články, které jsou o podnikání, pokud máte zájem se podívat, jak dnes začít podnikat se zárukou, bez velkých investic, bez problémů a v době, kdy vše je dostupné online, můžete podnikat z domu, nemáte téměř žádné náklady, žádné riziko a nemáte zaměstnance.

Samozřejmě, že doba karantény a nouzového stavu se dá využít jinak, jenom ji potřebujeme využít sami pro sebe a své zlepšení.

Z každých okolností, které nás postihnou, si potřebujeme vzít to dobré. Využít je k našemu růstu a zlepšení našeho života.

Jak vy jste využili nouzový stav?

Jaký z toho máte pocit?

Máte pocit „je to hrozné!“ nebo jste vděčni za to, co jste se naučili a jak jsme to mohli zvládnout. Myslím, že to druhé je ta správná volba.

Pokud jste měli pocit „to je hrozné!“, zamyslete se nad sebou, svým životním stylem a svým postojem, zamyslete se nad tím, co můžete ještě udělat a jak můžete tento stav nejlépe využít.

Dělejte něco pro svůj životní styl, zdraví a finanční zabezpečení a zjednodušte si život nejen díky lepšímu zdraví.

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.