Chcete večeři i s večírkem?

Můžeme to samozřejmě udělat kdykoliv, ale konec roku přímo k tomu vybízí. Měli bychom se na chvilku zastavit a zamyslet se nad účelem a smyslem našeho života.

Proč vlastně chceme žít?

K čemu tady jsme na tom světě?

Čeho chceme dosáhnout?

Jaké očekáváme výsledky příštím roce a jaké výsledky chceme mít za pět let?

To je to, co potřebujeme udělat teď koncem roku.

Paretovo pravidlo

Paretovo pravidlo 80/20 nám říká, že 20 % naší aktivity nám dává 80 % našich výsledků. Potřebujeme se tedy podívat na to, jaké výsledky chceme dosáhnout, a pak si potřebujeme vytypovat tu aktivitu, která nás dovede k těm výsledkům, kterých chceme dosáhnout.

Jestliže si ujasníme, co je náš účel, pak samozřejmě všechno ostatní můžeme dosáhnout.  Jestliže si nestanovíme náš účel, nestanovíme si, čeho chceme dosáhnout, pak obvykle v životě ničeho nedosáhneme.

Večeře nebo svačinka?

Jerry Meadows říká, že je zbytečné zvát člověka na večírek, když mu stačí jenom svačinka. Znamená to, že si potřebujeme ujasnit, jestli chceme dobrý oběd, jestli chceme třeba pořádnou večeři i s tím večírkem, a nebo nám v životě stačí jenom svačinka.

To, co chceme, není ani dobře ani špatně. Jenom si to potřebujeme ujasnit. Protože jakmile si ujasníme, co chceme, pak se kolem nás najednou začnou objevovat příležitosti, které můžeme využít.

Jestliže chceme jenom tu svačinku, pak si těch příležitostí ani nevšimneme, protože prostě nejsme hladoví. A co víc: Lidé nám ty příležitosti nebudu ani nabízet, protože my nejsme hladoví.

Takže je potřeba se podívat, jaký máme svůj smysl života, jaký máme účel, jakých výsledků chceme dosáhnout, a pak budeme daleko lépe využívat všechny příležitosti kolem nás.

Možná vás bude zajímat inspirace pro nějaké příležitosti. Můžete se podívat na moje stránky, můžete tam najít nějakou další inspiraci, jak příležitost využít.

Přání

Přeji vám, abyste strávili konec roku v klidu. Zamyslete se nad svým smysl života, zamyslete se nad účelem a nad tím, co chcete příštím roce a příštích pěti letech dosáhnout.

Dělejte něco pro svůj životní styl, dělejte něco pro svoje finanční zabezpečení a zjednodušte si svůj život nejenom díky lepšímu zdraví.

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.