Jak odstranit těžké kovy z našeho těla?

V předjaří a na jaře se mnoho lidí snaží o očistu či detoxikaci svého těla, provádějí různé očistné či detoxikační kůry. Otázkou je, jestli ty konkrétní detoxikační a očistné kůry fungují a jestli lidé ví, čeho se zbavují a proč vlastně detoxikaci dělají.

A je úplně jedno, jestli pijí vodu, zeleninové šťávy, olivový olej s citrónovou šťávou nebo jen jí nějakou odlehčenou stravu. Důležité je vědět, proč to děláme a čeho tím chceme dosáhnout, čeho se vlastně chceme zbavit.

Jak odstranit těžké kovy z našeho těla?

Můžeme se zbavit těžkých kovů, a to na základě biochemického vyšetření.

Analýzou prvků ve vlasech můžeme zjistit i toxické těžké kovy, pokud je máme v našem těle. Následně můžeme těžké kovy z našeho organismu vytlačovat tím, že budeme podávat stopové prvky, kterou jsou antagonisty těžkých kovů.

Antagonistický vztah znamená, že prvky spolu bojují, soutěží o místo v našem těle, jsou schopné jeden druhého vytlačit z našeho organismu.

Pokud budeme dodávat správné stopové prvky v dostatečném množství, budou vytlačovat z těla těžké kovy – své antagonisty.

Jak to funguje?

 • Antagonistou hliníku je železo.
 • Antagonisty olova jsou vápník, hořčík a železo.
 • Antagonistou kadmia je zinek.
 • Určitým univerzálním antagonistou těžkých kovů je selén. Například při větším množství rtuti nebo arsénu v těle podáváme selén.
 • To znamená, že na základě biochemického vyšetření můžeme cíleně podávat doplňky stravy, které obsahují antagonisty těžkých kovů, a očistit tak organismus od těžkých kovů.
 • Během suplementace antagonisty těžkých kovů bychom měli jíst dostatečné množství vlákniny nebo dodávat vlákninu v doplňcích stravy, aby se na ni mohly těžké kovy ve střevě navázat a abychom je mohli snadněji vyloučit z těla ven.
 • Není to však jednorázová očista, ale suplementy potřebujeme podávat několik měsíců až rok.
 • Potom můžeme provést kontrolní analýzu prvků ve vlasech a zjistit, jestli ještě máme v suplementaci pokračovat.

Jsem přesvědčen o tom, že se potřebujeme starat o své zdraví a že je dobré očistit náš organismus od těžkých kovů, pokud je v sobě máme, protože mohou způsobovat různá chronická onemocnění.

Pokud chcete dělat jarní očistu, provádějte ji cíleně. Zbavte se těžkých kovů. Udělejte si analýzu prvků ve vlasech a cílenou suplementací na základě výsledků můžeme dostat těžké kovy pryč z organismu.

Dělejte něco pro své zdraví a zjednodušte s život díky lepšímu zdraví.

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře
 1. Jiří Bešta napsal:

  Dobrý den pane doktore. Děkuji velmi za Vaše doporučení jak odstranit těžké kovy z našeho těla. Mohl by jste mi prosím doporučit, kde je možné si nechat udělat test na přítomnost těžkých kovů z vlasu? Bydlím na Praze 5. Předem moc děkuji a přeji vše nejlepší v blížícím se roce 2018. Jiří B.

 2. Simona napsal:

  Dobrý den pane doktore,
  nechala jsem si udělat zmíněnou analýzu těžkých kovů a byla mi zjištěna rtuť, barium a strontium. Ráda bych se obrátila na nějakého specialistu na odstranění těchto kovů, ale nevím zda zvolit cestu přírodní či pomocí chelátů jako dmsa nebo dpms.
  Předem Vám velmi děkuji za Váš názor.
  Simona

  • Na tuto otázku by Vám měl odpovědět odborník, který dělá konzultace k Vámi provedené analýze. Já na základě analýzy prvků ve vlasech doporučuji přírodní doplňky stravy, mezi kterými jsou také antagonisté toxických kovů, které v těle soutěží o místo s toxickým kovem a jsou schopny je z těla vytlačit.

 3. Andrea Krátká napsal:

  Dobrý den,pane doktore. Dcera dnes při stanoveni rtuti ve vlasech ve rtutovem analyzátoru zjistila hodnotu 29 ng. Vyučující byli zděšení a ja také. Jak se toto da odstranit z těla? Děkuji.

  • Dobrý den, těžké kovy odstraňujeme z organismu podáváním antagonistů z řad stopových prvků. Hlavním antagonistou rtuti je selén. Je však vhodné i vyšetření ostatních prvků, aby nehrozilo předávkování některými prvky (nevíme např. kolik selénu je v těle Vaší dcery). Vhodné by bylo provést analýzu prvků ve vlasech a dále postupovat dle výsledků této analýzy – podívejte se na http://www.tajemstvivlasu.cz

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.