Jak trvale zhubnout s programem Bodykey

Naďa a Slávek v Alpách

Program Bodykey by Nutrilite je založen na genetickém vyšetření a garantuje každému účastníkovi programu úspěšné a trvalé zhubnutí.

To znamená, že každý člověk dostává individuální doporučení ke stravování a pohybové aktivitě na základě informací, které jsou zakódovány v jeho DNA. Pokud dodržuje doporučení, dosáhne své optimální hmotnosti a udrží ji.

Proč někteří lidé ze všech, kteří si zakoupili program Bodykey, jsou úspěšnější nebo naopak méně úspěšní než ostatní? Proč program některým lidem „funguje“ a jiným „nefunguje“?

Bodykey by Nutrilite v České republice používáme již více než půl roku, ve světě několik let. Získali jsme již mnoho zkušeností, o které bych se s vámi chtěl podělit.

Podle vědeckých výzkumů z posledních let je nám geneticky dáno, jak reagujeme na příjem sacharidů a tuků a jak reagujeme na fyzickou zátěž. Není tedy možné každému naordinovat stejné složení stravy, stejné poměrné zastoupení tuků, sacharidů a bílkovin a není možné každému doporučovat stejnou pohybovou aktivitu.

Geneticky existují 3 varianty způsobu stravování:

  1. Dieta s nízkým obsahem tuků
  2. Dieta s nízkým obsahem sacharidů
  3. Dieta s vyrovnaným zastoupením sacharidů a tuků a omezeným příjmem energie.

Z hlediska fyzické aktivity lidé pro hubnutí potřebují

  1. fyzické cvičení mírným tempem 3x až 4x týdně.
  2. vysoce intenzivní fyzické cvičení 3x až 5x týdně.

Na těchto základech je postaven program Bodykey, který na základě vyšetření DNA, současného stavu (hmotnost, výška, obvod v pase, fyzická zdatnost) a cílových hodnot (cílová hmotnost, vybraná fyzická aktivita…) dává každé osobě individuální každodenní doporučení ve formě stravovacího a cvičebního plánu.

O programu Bodykey více zde.

Co je tedy potřeba, aby člověk byl úspěšný, aby trvale zredukoval svou hmotnost a svou optimální hmotnost udržel?

Jsou to jednoduché, ale velmi důležité zásady, které jsou pro někoho samozřejmé, pro druhého tak nepodstatné, že je nedodržuje:

  1. Je třeba zakoupit startovací – diagnostickou soupravu Bodykey by Nutrilite.

Tento bod nikdo nezpochybňuje. Zahrnuje však také to, že vyšetření provedete, zkumavky označené individuálním kódem zašlete do laboratoře a svým individuálním kódem se zaregistrujete na webové stránky.

Znám lidi, kteří si soupravu zakoupili, ale zkumavky k vyšetření dosud neodeslali.

  1. Dodržovat doporučené postupy

Program vám na každý den napíše jiný jídelníček. Můžete se stravovat pestře a chutně. To nejjednodušší a nejúčinnější, co musíte udělat, je řídit se stravovacím programem a dodržovat navržený pohybový režim.

Ne každý se dokáže smířit s tím, že jeho tělo je geneticky nastaveno jinak, než předpokládá. Dostal jsem email od paní, která si koupila program Bodykey, dostala doporučenou dietu s nízkým obsahem tuků, a budu z něj citovat:

„Dobrý den, dnes mi přišli výsledky genetického testu a popravdě nic nového …zpomalený metabolismus a  porucha přijímání  tuků a nadměrné ukládání to dávno vím,  na to stačí laboratoř z jakékoliv nemocnice….,předpokládala jsem, že se dozvím, z toho co inzerujete, které  potraviny mohu, které ne a které se tolerují…..to co mi poslali, je pro mne absolutně neakceptovatelné,,,,,nejím ovoce a sladké,,,,dokáži to nějak možná s odporem sníst ale ne v té míře, co je v jídelníčku,,,, udivuji sama sebe jak jsem mohla nalítnout,  komerce hnus …..být vámi stydím se,!!!!!!!!,,,,,já každopádně s tímto projektem končím , protože je úplně k ničemu…..ostatně s mojí nadváhou doporučit 3x týdmě rychlý běh to je abs blbost …. i když zvažovala jsem to přešetřit a poslat kontrolním úřadům …. uvidím těch peněz za nic je mi hodně líto…..předám to svému právníkovi …a předám to lékařům ať se pobaví na čem lze vydělávat …. přeji vám hodně blbců , kteří naletí  Orlíkovi…“

To, co mi napsala, je zcela pochopitelná reakce na výsledek – ta může být buď přijetí, nebo odmítnutí. To, jak se dotyčná osoba dosud stravovala a jaké měla pohybové návyky, ji dovedlo k tomu, že vypadá tak, jak vypadá. Pokud bude chtít, aby její tělo vypadalo jinak, musí něco změnit. A teď dostala program, jak tuto změnu může den po dni, týden po týdnu provádět. Důležité je program vyzkoušet, dodržovat doporučené postupy a hodnotit nejdříve po 3 měsících (u většiny lidí je však zřetelný efekt již první měsíc!).

Jsou lidé, kteří z různých důvodů nemohou dodržovat jídelníček (např. alergie na některé potraviny). Program je dostatečně flexibilní. To znamená, že se nemusíte řídit přesně rozpisem potravin, ale můžete tam vkládat své vlastní potraviny, na které jste zvyklí, jen potřebujete dodržovat poměry mezi tuky, sacharidy a bílkovinami. Program to dokáže hlídat. Dále musíte dodržovat denní příjem energie v kcal – to Vám také pomůže program hlídat.

Stejně tak si vybíráte  svou pohybovou aktivitu – pokud  si vyberete běh, bude to běh. Můžete si také vybrat chůzi nebo jinou aktivitu. Cvičební plán doporučuje dobu aktivity a tepovou frekvenci, kterou máte při ní dosáhnout. Vše je v programu obsaženo, jen je třeba si ho přečíst. Máte také doporučeno protahovací-posilovací cvičení, kde si můžete vybrat  dle svých fyzických schopností stupeň náročnosti cvičení.

Znám mnoho lidí, kteří se rozhodli nediskutovat s výsledky vyšetření. Uvědomili si, že nemohou ovlivnit nastavení své DNA, a proto je lépe respektovat svou genetickou výbavu a chovat se k sobě v souladu se svou DNA. Začali se řídit programem a mají pozoruhodné výsledky.

Co říkají klienti programu na kontrolu hmotnosti Bodykey by Nutrilite? Jaké mají výsledky?

  1. Využívat svého trenéra a mentora

V programu Bodykey dostanete svého trenéra, který s vámi komunikuje emailem, články, přes webové stránky a také vám předvádí ve videoukázkách, jak správně máte cvičit.

Kromě toho máte možnost poradit se s člověkem, který program již používá, orientuje se v něm, zredukoval svou hmotnost a rád se s vámi o své zkušenosti podělí.  Nebojte se ho zeptat a s důvěrou se na něj obraťte.

Na tomto místě chci poděkovat svému mentorovi – panu Ladislavu Turoňovi, který je jedním z ambasadorů programu v České republice (několik osob, které měly možnost testovat program před zavedením v České republice) – nejen za rady a osobní příklad, ale také za podněty, které vedly k napsání tohoto článku.

Používáním programu Bodykey nejen dosáhnete své optimální hmotnosti a následně ji udržíte, ale také výrazně přispějete ke zlepšení svého zdraví. Získáte vitalitu, lepší fyzickou kondici, nadšení, větší sebevědomí  – nejen z lepší postavy, ale také z toho, že jste něco dokázali. To vše vám dá lepší životní postoj, který vám přinese pozitivní výsledky i v ostatních oblastech života.

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.