Máte tupý hřebík?

Na jednom treku šel turista kolem chalupy, před kterou seděl farmář a vedle něho na zemi ležel pes. A ten pes strašně kňučel, naříkal, vyl. No prostě skučel.

Turista se ptal toho farmáře: „Poslouchejte, co je tomu vašemu psu? Proč on tak kňučí, proč jsem tak naříká? Je nějaký nemocný?“

A farmář mu říkal: „Ne, jenom leží na hřebíku.“

Turista se divil: „Proč z toho hřebíku nevstane?“

„No, protože je moc tupý. Není ostrý, aby vstal, tak jenom leží a kňučí.“

Máte tupý hřebík?

Mnohdy se my tak chováme v našem životě. Jenom kňučíme, stěžujeme si, naříkáme, protože nemáme ten ostrý hřebík. Jenom sedíme na tupém hřebíku, který nás nepřinutí vstát a změnit naše okolnosti.

Je totiž jednodušší naříkat a stěžovat si na všechny možné okolnosti, na všechny lidi kolem nás, říkat, že my za to vůbec nemůžeme, místo toho, abychom si našli ten důvod. Ten ostrý hřebík, který nás přinutí vstát z toho místa a něco se sebou udělat. Protože pokud nevstaneme a neuděláme to sami, pak nikdo to za nás nezmění.

Je potřeba si najít ten ostrý hřebík, který nás přinutí vstát z toho pohodlného či nepohodlného místečka, na kterém dosud ležíme a jenom si stěžujeme, a nic se svým životem neděláme.

Můj ostrý hřebík

Když jsem začal podnikat, nechtěl jsem být nejbohatší člověk na světě a nechtěl jsem mít ferrari a velké domy. Dělal jsem práci, která mě naplňovala, která mě bavila, která mi přinášela uspokojení, která mi přinášela uznání.

Jenom jsem neměl ve svém srdci a ve své duši a ve své mysli klid. Klid z toho, že mám postaráno svoji rodinu. Já jsem potřeboval mít určité finanční zabezpečení, které mě poskytovalo klid v duši pro situaci, kdyby se náhodou se mnou něco stalo, tak abych věděl, že rodina je zabezpečena. Kdyby se cokoli stalo, tak vím, že je postaráno, že je zabezpečeno.

A to byl ten můj hlavní důvod, proč jsem začal podnikat se zárukou. To byl ten můj ostrý hřebík, který mě zvedl ze židle, abych začal dělat něco navíc ke svému povolání.

Protože já to svoje povolání lékaře pořád dělám. Pořád mě baví, pořád mně dává určitou satisfakci, pořád mně dává určité uznání a dobrý pocit z toho, že pomáhám lidem a že dělám práci, která je prospěšná.

Nicméně kromě toho podnikám se zárukou pro ten klid v duši, protože mi to dává pocit bezpečí, protože mi to dává finanční zabezpečení pro mě a pro moji rodinu, kdyby se cokoliv stalo.

Jaký je ten váš ostrý hřebík?

Najděte si ten důvod, který vás přinutí začít něco dělat.

Pokud byste chtěli nějakou inspiraci, podívejte se na další moje články, podívejte se na moje webové stránky www.jaroslavorlik.cz  nebo www.podnikamesezarukou.cz . Tam se můžete dozvědět další informace, máte tam kontakt. Máte tam další inspiraci.

Najděte si svůj ostrý hřebík a začněte něco se sebou dělat.

Udělejte něco pro své finanční zabezpečení, dělejte něco pro svůj klid a bezpečí.

Dělejte něco pro svůj životní styl a zjednodušte si svůj život nejenom díky lepšímu zdraví.

 

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.