Proč si nepřidat jako ve Škodovce?

Pokud si alespoň na jednu ze dvou následujících otázek neodpovíte ano, pak článek nečtěte do konce.

  1. Zajímáte se o to, jak si navýšit svůj příjem, jak vydělávat více peněz?
  2. Pokud už máte dostatečný příjem nebo vyděláváte více než potřebujete, máte dostatek času na to, co považujete v životě za důležité – na svou rodinu, na své koníčky, na své zájmy?

Myslím si, že na první otázku musí více než 90% lidí odpovědět kladně, pokud budou k sobě upřímní. Stačí se podívat kolem sebe. V poslední době odboráři ve Škodovce bojují úspěšně za navýšení mezd, učitelé se snaží neustále o to, by měli vyšší příjmy, stejně tak pracovníci ve zdravotnictví neustále bojují za to, aby dostali přidáno. Všichni se dnes snaží vydělávat víc peněz, jenom je třeba si to přiznat.

Jakým způsobem můžete vydělávat víc peněz?

  1. Můžete si říci svému zaměstnavateli, aby vám přidal. Ať už jako jednotlivec nebo kolektivně. Problém je v tom, že od vám přidat nemusí a nemůžete to moc ovlivnit.
  2. Sami můžete ovlivnit svůj příjem tak, že začnete podnikat. Jaké jsou možnosti? Je jich mnoho.

Živnostníci

Já jsem lékař, takže jsem chtěl nejdříve podnikat jako lékař. Problém byl v tom, že zdravotní pojišťovny se mnou v našem okrese ani sousedním nechtěly uzavřít smlouvu, protože gastroenterologických ordinací je údajně hodně.

A tak jsem se začal dívat po nějakém jiném podnikání. Jenomže otevřít si obchod nebo restauraci by znamenalo opustit svou práci lékaře, a navíc jsem to neuměl, stejně jako jsem nedokázal něco vyrábět.

Podnikání v nemovitostech

Četl jsem knihy Roberta Kiyosakiho a zajímal jsem se, jak podnikat v nemovitostech, protože jsem chtěl mít pasivní příjem. Nedávno jsem viděl na toto téma zajímavé video s návodem.

Doporučovali v něm koupit byt 2+1 v nějakém příhodném městě, třeba v Olomouci. Za byt zaplatíte 2,5 miliónu Kč. Seženete nájemníka, který vám bude platit 10000 Kč nájemného. Vy z této částky budete splácet hypotéku a zbude vám asi 3300 Kč, které budou vaším příjmem, můžeme říci pasivním příjmem.

Když jsem poslouchal dál, slyšel jsem, že hypotéku na byt 2,5 miliónu Kč vám banka nedá celou, jenom asi 80%, Takže potřebujete mít alespoň 500-600 tisíc Kč naspořeno. Abyste dostali 3300 Kč příjmu, pak ta hypotéka by měla být na 30 let. Tedy pro moji generaci tato hypotéka není, protože my už na 30 let hypotéku nedostaneme. U mladé generace ve věku 20-30 let zase nevím, jestli jsou schopni naspořit půl miliónu korun.

Pokud tedy dostanete hypotéku, zainvestujete, seženete dobrého nájemníka, budete dostávat 3300 Kč navíc ke svému platu. Je to možná pěkné přilepšení k platu, ale určitě vás to neuživí. Aby vám ten příjem stačil k obživě, potřebovali byste alespoň 10 takových bytů nebo raději 20. To znamená zainvestovat 25 nebo 50 miliónů korun, ale na to potřebujete mít naspořeno spoustu peněz.

Čili investování do nemovitostí v současné době v České republice pro člověka, který nevyhrál v loterii, není tak úplně reálné nebo smysluplné.

Podnikání se zárukou

Před časem mi byla představena podnikatelská příležitost se zárukou, která spočívá v tom, že změníte způsob nakupování. To znamená, že změníte obchod, ve kterém nakupujete věci běžné potřeby, které nezbytně musíte nakupovat pro svou domácnost, a naučíte v tomto obchodě nakupovat další lidi.

Pokud budete pravidelně nakupovat v tomto obchodě a naučíte v něm pravidelně nakupovat dalších 10-15 lidí, budete dostávat z obchodu provizi, která se bude pohybovat mezi 3 a 5 tisíci korun. Je to tedy jako byste zainvestovali těch 2,5 miliónu korun.

To mi dávalo větší smysl, protože si myslím, že každý je schopen naučit nakupovat někoho jiného v jiném obchodě.

Pokud dnes máte takový příjem, jaký potřebujete, a nemáte dost času, pak příjem 5000 Kč navíc vás nezachrání. Potřebujete dosáhnout takového příjmu, který by vám nahradil ten současný, přičemž by to měl být pasivní příjem. Vy byste tak aktivně nemuseli tolik pracovat a mohli byste více využívat svůj čas pro svou rodinu, na své koníčky nebo na cestování.

Jak to udělat? V podnikání se zárukou nejdříve tedy naučíte 10-15 lidí nakupovat ve stejném obchodě, v jakém vy nakupujete. Máte za to 3-5 000 Kč. Pokud takto naučíte nakupovat 100-150 lidí, budete mít pasivní příjem 30-50 000 Kč. Pokud alespoň 3 lidi naučíte, aby v tomto obchodě měli příjem 30-50 000 Kč, pak vy budete dostávat 100 – 150 000 Kč každý měsíc. Pasivního příjmu, což znamená, že najednou máte čas.

Každý měsíc vám budou chodit peníze na účet a vy můžete cestovat. Můžete vyjet i na celý rok mimo republiku a peníze vám budou chodit. Proč? Protože lidé dál budou nakupovat. Budou si čistit zuby, budou jíst, budou telefonovat a surfovat po internetu, a tohle všechno budou nakupovat v obchodě, kde jste je naučili nakupovat.

Podívejte se na další informace, dělejte něco pro svůj životní styl a zjednodušte si život nejen díky lepšímu zdraví.

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav a životní styl, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života. Zabývá se analýzou prvků ve vlasech, pomáhá lidem dosáhnout a trvale udržet optimální hmotnost a podniká se zárukou.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

  • Přihlaste se k odběru novinek

    Píšu články na svůj blog. Chcete dostávat zajímavé informace o zdraví, kráse a zdravém životním stylu? Vaše osobní údaje (email a jméno) budu zpracovávat pouze za účelem zasílání novinek (newsletterů) se zajímavým obsahem z oblasti zdraví a zdravého životního stylu v souladu s platnou legislativou a zásadami ochrany osobních údajů. Svůj souhlas se zasíláním newsletterů a zpracováním osobních údajů můžete kdykoliv odvolat prostřednictvím odhlašovacího odkazu v každém zaslaném emailu.

  • Kategorie