Tady a teď nebo plánovat budoucnost?

Včera jsem četl tři příběhy, které na mě velmi zapůsobily, a to tak, že jsem o nich celou dobu musel přemýšlet. Každý z nich se odehrává v jiném koutu Zeměkoule, lidé, kteří v nich hráli hlavní úlohu, byli různého věku, ale všechny tři příběhy se nás osobně dotýkají, a tak se chci o ně s vámi podělit.

První příběh – tady a teď

První příběh se týká mladého manželského páru z České republiky, který se rozhodl prodat veškerý svůj majetek – dům, bytové zařízení a nábytek, oblečení… Prostě všechno, co měli, prodali a vydali se cestovat do Jihovýchodní Asie.

Procestovali Thajsko, Laos, Kambodžu a momentálně jsou díky koronavirové pandemii uvězněni u moře v Kambodži. Jsou nesmírně spokojeni, protože žijí tady a teď. Žijí si svůj sen, protože vždy chtěli cestovat.

Všechno začalo tím, že žena měla nejasné zdravotní problémy a po delší době lékaři zjistili, že je za tím Crohnova choroba. Po léčbě se manželé rozhodli vše vyřešit výše uvedeným způsobem a v současné době jsou s řešením velmi spokojení.

Když jsem o tom přemýšlel, říkal jsem si, že je určitě dobré žít tady a teď, ale co se stane, když ta žena otěhotní nebo znovu vzplane Crohnova choroba plnou silou? Jak to budou řešit?

Druhý příběh – nehrabat se v minulosti

Druhý příběh byl o paní, která má více než devadesát let. Je to Maďarka, která se narodila v Košicích. Protože byla židovského původu, byla během 2. světové války odvlečena s téměř celou svou rodinou do Osvětimi.

Paní přežila, dokonce jako mladá holka tančila v Osvětimi Mengelemu. Po válce se provdala a koncem 40. let se se svým manželem odstěhovala do Spojených Států. Vystudovala psychiatrii a jako lékařka pomáhala mimo jiné americkým vojákům, kteří se vraceli z válek, řešit a překonat jejich psychické problémy.

Celým svým životem a zaměřením upozorňuje na důležitost odpuštění, koncentraci na přítomnost a nemyslet na minulost. Tedy opustit svou minulost, soustředit se na přítomnost, žít tady a teď a tím ovlivňovat svou budoucnost.

Ještě jednou – nehrabat se v minulosti, žít v přítomnosti a plánovat budoucnost.

Třetí příběh – koronavirová pandemie

Třetí příběh byl složený z příběhů více lidí, kteří na tom nebyli moc dobře během koronavirové pandemie, protože přišli o práci nebo jejich příjem byl náhle výrazně nižší.

Na příbězích těchto lidí bylo ukázáno, že v dnešní době nestačí mít finanční rezervu na 3 měsíce, ale že je potřeba mít pro sebe finanční rezervu nejméně na šest až dvanáct měsíců.

Jak to vše spojit, jak to dát dohromady?

Kde je ta pravda?

Žít tady a teď nebo plánovat svou budoucnost?

Budovat finanční zabezpečení a mít finanční rezervu?

Ti mladí manželé brzy o vše přijdou. Vše procestují. Žijí tady a teď, ale nemají zabezpečení pro budoucnost. Co když budou chtít rodinu?

Je důležité nesoustředit se na minulost, nehrabat se v té naší minulosti a žít tady a teď. Ale také současně si vytvářet základ pro budoucnost.

Čtvrtý příběh – vlastní zkušenost

A potom mi na mysl přišel čtvrtý příběh. Je to příběh tisíců lidí, které jsem měl možnost poznat díky podnikání se zárukou.

Jsou to lidé, kteří žijí tady a teď, ale kteří současně mají trvalé finanční zabezpečení, protože si svou budoucnost plánovali. Plánovitě vytvářeli trvalý příjem, plánovitě vytvářeli své finanční zabezpečení a díky tomu dnes mohou žít tak, jak chtějí.

Podnikání se zárukou umožňuje lidem žít podle svých představ, žít svůj sen.

Pokud chcete cestovat, můžete cestovat.

Pokud chcete žít na jednom místě a starat se o rodinu, můžete se starat o svou rodinu.

Pokud máte velmi zajímavou profesi, která vás naplňuje, můžete dál dělat svou profesi a zároveň jste finančně zabezpečení.

Máte klidnou mysl a nemusíte se starat o to, co bude, když náhodou přijdete o svou práci. Co bude, když se s vámi něco stane a nebudete moci svou profesi dále dělat. Máte klid, protože jste finančně zabezpečení.

podnikání se zárukou jsem se dostal tak, že mě kamarád přivedl k podnikatelům, kteří mají ověřený systém, jak pomáhat dalším lidem budovat jejich podnikání, jak pomáhat dalším lidem finančně se zabezpečit a budovat svou finanční a časovou svobodu.

Podnikání se zárukou mě velmi naplňuje, obohatilo můj život. V současné době mám možnost se o ně podělit s dalšími lidmi.

Poselství

Poselství tohoto článku je, že se nemáme hrabat ve své minulosti, že se potřebujeme soustředit na svou přítomnost a své finanční zabezpečení, plánovat svou budoucnost, abychom mohli s klidnou myslí žít tady a teď.

Dělejte něco pro svůj životní styl a své finanční zabezpečení a zjednodušte si svůj život nejen díky lepšímu zdraví.

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.