To nejkrásnější na světě.

Děláte si každý den pro sebe něco krásného?

Nedávno jsem četl citát od Karla Čapka, že to nejkrásnější na světě nejsou věci, ale jsou to chvíle, okamžiky a nezachytitelné vteřiny.

Když jsem nad tím uvažoval, uvědomil jsem si, že to, co si nejvíce pamatuji ze svého života, jsou ty prožité chvíle. Jsou to ty zážitky, které si člověk odnáší. Spoustu takových zážitků má určitě každý z vás.

Já mám mnoho zážitků například s hudbou, jednak s Dechovým orchestrem mladých Krnov, jednak s kapelou Hospital Dixie Band. V průběhu velkého festivalu dechových hudeb jsem měl také možnost hrát v mezinárodním orchestru v Royal Albert Hall v Londýně a dirigentem byl sir Charles Mackerras.

Mnoho krásných zážitků jsem měl se svou manželkou a se svými dětmi. Mnoho zážitků mám ze svých toulek a cest po horách. Na horách člověk prožije hodně emocí a zažije chvíle, které ho obohatí a které si pamatuje.

Co krásného pro svůj den děláte vy? 

Já jsem se před časem rozhodl, že si každý den udělám pro sebe něco hezkého. Bez ohledu na to, jaký ten den je, jak je náročný, jaké je počasí. Udělám si pro sebe něco krásného.

Dnes ráno jsem hrál nějaké hry se svou vnučkou a dopoledne jsem se projel na kole. Jel jsem krásnou přírodou, lesem, a jenom to, že člověk jede volně přírodou na kole, dává pocit volnosti. Pokud jedete terénem na horském kole, pak to může být i adrenalinový zážitek. Jsou v tom ty emoce, je v tom ten prožitek.

Co krásného jste dnes pro sebe udělali vy? 

Naplánujte si, že každý den uděláte pro sebe něco hezkého.

Nejsou důležité ty věci, protože to nejkrásnější na světě jsou ty zážitky. Jsou to ty chvíle, okamžiky a nezachytitelné vteřiny.

Dělejte něco krásného pro sebe, dělejte něco pro svůj životní styl a zjednodušte si život nejen díky lepšímu zdraví.

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.