Vrátíme se k normálnímu životu?

Všichni se už těšíme, až se zruší všechna omezení a zákazy, které byly dány nouzovým stavem vyvolaným koronavirovou pandemií. Otázkou je, jak rychle se vrátíme k normálnímu životu a jestli se vůbec vrátíme ke stejnému životu, jaký jsme vedli před koronavirovou pandemií.

V jednom ze svých rozhovorů pan profesor Julius Špičák, špičkový gastroenterolog, se vyjádřil poněkud pesimisticky, že lidé brzy na vše zapomenou a velmi rychle se vrátí ke stejnému způsobu života, jaký vedli před pandemií a nouzovým stavem.

Pana profesora Špičáka si vážím jako špičkového gastroenterologa, který udělal spoustu práce pro českou gastroenterologii, ale s tímto jeho názorem nesouhlasím.

Věřím tomu, že lidé nebudou žít stejný život, který vedli před pandemií, že spoustu věcí přehodnotí, že přehodnotí své priority a že se zaměří na jiné hodnoty ve svém životě.

Vztahy

Věřím, že lidé poznali, že ke štěstí ve svém životě potřebují především mít dobré vztahy, a to dobré vztahy se svými nejbližšími, se svou rodinou. Dobré vztahy je třeba budovat, pěstovat a je třeba se stýkat osobně.

Já jsem introvert a osobní kontakty s lidmi moc nevyhledávám, nejlépe si odpočinu, když jsem sám na procházce v přírodě. Nicméně během nouzového stavu jsem zjistil, že kontakt online nestačí, že se potřebujeme s lidmi potkat, potřebujeme se jich dotknout, potřebujeme se na ně usmát a podívat se jim do očí, potřebujeme je obejmout a sdílet s nimi emoce.

To vše potřebujeme k budování vztahů a také k vytváření svého osobního štěstí. Dobré vztahy jsou velmi důležité pro náš život a pro náš pocit štěstí.

K tomu, abychom mohli pečovat o druhé lidi a udržovat dobré vztahy, potřebujeme být zdraví a potřebujeme být finančně zabezpečení.

Zdraví

Domnívám se, že pandemie naučila lidi více si vážit svého zdraví. Mnozí lidé si uvědomili, že pro své zdraví musí také něco dělat, že nestačí jen jít k lékaři, když je člověk nemocný, ale že potřebujeme do svého zdraví investovat čas, úsilí i peníze.

Více o tom, jak být zdravý, co dělat pro prevenci, se můžete dočíst v dalších článcích na mém blogu.

Jsem přesvědčen o tom, že mnoho lidí se začne nebo už začalo více starat o své zdraví a začnou pro zdraví něco dělat.

Finanční zabezpečení

Koronavirová pandemie s sebou přinesla další ekonomickou krizi. Předpokládám, že následky teprve pocítíme. Spousta lidí přijde o práci nebo bude mít nižší příjem, případně jejich příjem nebude růst, jak očekávali.

Někteří lidé možná přijdou o svou práci, protože jejich profese již nebude potřeba. Lidé se stále více učí využívat online svět, a to nejen ke komunikaci, ale i k nakupování a také podnikání. Mnohé profese, které byly závislé na živém kontaktu, již nebudou potřeba.

Potřebujeme se tedy starat o své finanční zabezpečení, vytvářet si finanční rezervu. Dnes může být člověk zaměstnaný a současně ve svém volném čase podnikat online.

Já jsem před časem dostal příležitost napojit se na tým úspěšných podnikatelů, kteří mají ověřený systém, jak pomáhat dalším lidem podnikat, jak pomoci lidem k finančnímu zabezpečení, a dokonce k finanční svobodě. Díky tomuto podnikání se zárukou dnes ke svému zaměstnání také podnikám a můžu k těmto podnikatelům přivést i další lidi.

Podnikání se zárukou je skvělé v tom, že se současně můžete učit podnikat, můžete si vytvářet trvale rostoucí příjem, můžete osobnostně růst, současně se můžete bavit a mít spoustu přítel, navíc se naučíte, jak pečovat o svoje zdraví, o svůj vzhled a o své vztahy. Podnikání se zárukou můj život nesmírně obohatilo.

Pokud má někdo zájem něco dělat pro své finanční zabezpečení a osobní růst, můžu ho přivést k této skupině podnikatelů, aby mu pomáhali, jako pomáhají mně.

Poselství

Lidé se budou zaměřovat nejen na vztahy, ale také na své zdravína své finanční zabezpečení. Pokud se to týká vás, můžete se více dozvědět v mých dalších článcích na blogu.

Dělejte něco pro své zdraví, dělejte něco pro své finanční zabezpečení, dělejte něco pro dobré vztahy se svými nejbližšími a zjednodušte si život nejen díky lepšímu zdraví.

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.