Vytrvalost, pravidelnost, soustavnost.

Šli jsme na Silvestra s manželkou z Videl přes Malý Děd na Švýcárnu a dále na Praděd a při cestě k vrcholu nejvyšší hory Jeseníků jsem si uvědomil, že při zdolávání jakéhokoliv cíle v jakékoliv oblasti potřebujeme vytrvalost, pravidelnost a soustavnost. Je úplně jedno, o jaký cíl jde, o jakou oblast se jedná.

V mých článcích píšu hlavně o zdraví, jak dosáhnout trvalého zdraví, jak si zajistit optimální hmotnost. I v této oblasti potřebujeme jít postupně po malých krocích, jako když zdoláváme horu.

Občas můžeme uklouznout, občas sjedeme zpět, jako po sněhu nebo po ledu cestou na Praděd, ale potřebujeme každý den udělat něco pro svůj cíl. Malé kroky, nesnažit se zdolat horu najednou.

Na Praděd nemůžeme vyskočit jedním skokem, na horu musíme vystoupat krok za krokem. V oblasti zdraví je to podobné.

Když si necháte provést analýzu prvků ve vlasech, změníte způsob stravování – začnete se jinak stravovat, berete konkrétní doplňky stravy, začínáte správně relaxovat a potřebujete do vše dělat pravidelně každý den. Týdny, měsíce, roky. Neposuzujte své zdraví a dosažené změny po dvou týdnech.

Tkáně potřebují ke svému přebudování dobu od šesti týdnů do dvou let. Dejte čas svému organismu jeden až dva roky, aby se mohl přebudovat. Potom teprve můžete objektivně posoudit změny ve svém zdravotním stavu. Ale po celou tu dobu, potřebujete něco pro své zdraví dělat. Potřebujete doporučené kroky dělat pravidelně, vytrvale a soustavně.

Jestliže jste se rozhodli, že si chcete upravit hmotnost, chcete zhubnout a dosáhnout své optimální hmotnosti, nechtějte zhubnout za měsíc o 20 kg. Běžte postupnými kroky. Upravte jídelníček (nejlépe na základě genetického vyšetření a programu Bodykey by Nutrilite), začněte se hýbat a cvičit, a snažte se zhubnout za týden o 0,5 kg, za měsíc o 1-2 kg, to stačí.

Když budete pokračovat pravidelně, vytrvale a soustavně, pak za rok zhubnete o 12-24 kg a můžete dosáhnout své optimální hmotnosti. Naučíte se, jak se stravovat, zvyknete si na pravidelný režim, zjistíte, že i pohybovou aktivitu potřebujete pravidelně alespoň 3-4krát týdně. A každý den je třeba něco dělat pro své zdraví.

To nejdůležitější na cestě ke svému trvalému zdraví a trvalé optimální hmotnosti je vytrvalost, pravidelnost a soustavnost. Nepřistupujte ke svému zdraví jako k ostatním novoročním cílům, které si většina lidí koncem ledna už nepamatuje, protože jich nedosáhla.

V oblasti zdraví – jako v jakékoliv jiné oblasti – potřebujeme dělat pravidelné kroky každý den, vytrvale a soustavně – správně se stravovat, brát potřebné doplňky stravy, hýbat se a relaxovat a dosáhneme svého cíle – zdraví a optimální hmotnosti.

Máme k dispozici dvě skvělé metody – analýzu prvků ve vlasech a program k dosažení a udržení optimální hmotnosti Bodykey by Nutrilite. Pokud budete opravdu chtít, rád vám pomůžu.

Dělejte něco pro zdraví a zjednodušte si život díky lepšímu zdraví.

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.