Co potřebuji brát, abych mohla otěhotnět?

Co potřebuji brát, abych mohla otěhotnět? Tuto otázku si klade stále více žen, které trápí to, že se nějakou dobu snaží otěhotnět a nedaří se jim to.

Můj kolega gynekolog v nadsázce říká, že nestačí brát nějaké tablety, ale je potřeba dělat ty správné kroky, aby žena mohla otěhotnět. A má samozřejmě pravdu. Nicméně jsou situace, kdy žena dělá všechny potřebné kroky k otěhotnění, a přesto se jí to nedaří.

Současná gynekologie, porodnictví, péče o těhotné ženy a péče o ženy, které chtějí otěhotnět, je v České republice na velmi vysoké úrovni. Přesto některé ženy neotěhotní. A to i přesto, že jsou gynekologicky v pořádku – mají normální gynekologické vyšetření, mají průchodné vejcovody – i tak se jim to nedaří.

Pokud těmto ženám provedeme analýzu prvků ve vlasech, zjišťujeme vysoký poměr zinku k mědi. Tento poměr vyjadřuje vztah mezi ženskými pohlavními hormony – mezi progesteronem a estrogeny.

Pokud koncentrace zinku vůči koncentraci mědi je velmi vysoká, pak žena má vysokou hodnotu progesteronu, který brání v tom, aby žena mohla otěhotnět nebo aby se vajíčko mohlo uhnízdit v děloze.

Ženám, které mají problémy s otěhotněním a jsou gynekologicky v pořádku, doporučuji, aby si nechaly udělat analýzu prvků ve vlasech. Zjistíme nejen to, jaký je poměr zinku a mědi, ale jsme schopni upravit i jiné nerovnováhy uvnitř buněk.

To znamená, že na základě výsledků analýzy prvků ve vlasech, můžeme doporučit tu správnou suplementaci. Nejen to, jestli žena potřebuje doplňovat měď nebo zvýšit příjem mědi z potravy nebo potřebuje jinak upravit poměr mezi zinkem a mědí, ale můžeme doporučit i další úpravy poměrů mezi prvky. Například doplnit hořčík nebo kombinaci vápníku s hořčíkem a další doplňky stravy, které vyšetřená osoba potřebuje.

Jsme také schopni určit správný způsob stravování, aby se žena mohla stravovat správně podle svého metabolického typu. To přispěje k nastolení rovnováhy v buňkách a ke zlepšení zdravotního stavu.

Doporučuji, aby oba partneři, kteří se snaží o otěhotnění, podstoupili analýzu prvků ve vlasech, protože ne vždy je problém se ženou.  Někdy muž potřebuje dodat například zinek nebo selén, které jsou potřebné pro správnou pohyblivost spermií.

Je ideální v případě plánování těhotenství, aby oba partneři si nechali provést analýzu prvků ve vlasech a řídili se následnými doporučeními. Vyšetřené osoby dostanou doporučení ke správnému způsobu stravování podle svého metabolického typu, k relaxaci a k cílené suplementaci přírodními doplňky stravy.

A výsledky se dostaví!

Mám několik spokojených klientech, které otěhotněly poté, co několik měsíců dodržovaly doporučení na základě výsledků analýzy prvků ve vlasech. A těhotenství dospělo ke zdárnému cíli – narodily se jim zdravé děti a dnes jsou to spokojené maminky, přestože před tím roky nemohly otěhotnět.

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.