Co nového jste se letos naučili?

Co nového jste se letos naučili a jakou novou zkušenost jste prožili?

Každá nová zkušenost může obohatit náš život. Všechno, co se naučíme, posouvá náš život dál, může naši osobu rozvinout a činí život bohatším. Říká se tomu osobní či osobnostní růst nebo rozvoj. Je téměř jedno, co nového se naučíme a jakou novou zkušenost prožijeme.

Naučit se něco nového

Nejvíce se učíme v dětství a v mládí, ale i v dospělosti a zralém věku se můžeme každý rok naučit něco nového. Každý rok můžeme udělat novou zkušenost, kterou jsme dosud nezažili.

V dospělosti jsem se hodně naučil díky podnikání se zárukou. Díky napojení na mentorský systém a svého mentora jsem se naučil nejen to, jak mám podnikat a jak budovat své podnikání se zárukou, ale naučil jsem se mnoho jiných dovedností.

Zažít něco nového

Například jsem díky svému mentorovi začal hrát squash nebo se dostal do Disney Worldu. Sám od sebe bych tam nikdy nejel. Nedokázal jsem si představit, že po padesátce budu mít z pobytu v Disney Worldu větší radost než moje desetiletá dcera. Užil jsem si různé atrakce více než ona!

Každá nová zkušenost vás může obohatit a posunout váš život dál. Můžete objevit zcela netušené možnosti.

Po šedesátce jsem se rozhodl, že se konečně naučím anglicky. Z časových důvodů jsem nemohl zvolit nějaký intenzivní kurz, ale začal jsem. Fakt je ten, že dosud anglicky neumím, ale stále jsem v procesu učení.

Každý rok něco nového

Od své lektorky z angličtiny jsem se naučil jednu zásadu. Říkala, že si dala předsevzetí, že každý rok se naučí něco nového nebo zažije novou zkušenost, kterou dosud neměla. Myslím si, že je to dobrá zásada, kterou můžeme zavést do našeho života úplně všichni.

Řekl jsem si, že tuto zásadu zavedu do svého života, a tak jsem se další rok naučil lézt po ferratách. Rok poté jsme vylezli ferratu, která měla úseky obtížnosti E. Asi bych už tento zážitek zrovna opakovat nemusel, ale byla to zkušenost, která mě něco naučila a posunula mě dál a obohatila můj život.

Takhle se můžeme každý rok naučit něco nového, každý rok můžeme zažít nové zkušenosti. Zařaďte si to do svého životního a ročního programu. Bez ohledu na váš věk vám to obohatí život, zlepší to váš životní styl, zvýší to vaše sebevědomí, budete mít větší radost ze života a lépe si ho užijete.

Dělejte něco pro svůj životní styl, zažijte každý rok nějakou novou zkušenost, učte se každý rok něco nového i v dospělosti a zjednodušte si svůj život nejen díky lepšímu zdraví.

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.