Darujte růži.

Dnes se chci s vámi podělit o jednu svou hlubokou emoci, která mě ovlivnila na celý život. Většinou emoce moc neprojevuji a už vůbec nejsem zvyklý se o ně dělit, ale zřejmě nastal ten správný čas, abych se o tuto emoci podělil.

Před padesáti lety, ve školním roce 1970-71, začal hrát Dechový orchestr mladých v Krnově skladbu Darujte růži. Je to sólová skladba pro tři trumpety. Začali jsme ji hrát spolu s Víťou a Jindrou a po necelých dvou letech ji místo Víti začal hrát Drahoš. S Jindrou a Drahošem jsme ji pak hráli mnoho let.

Darujte růži byla velmi populární, hráli jsme ji na koncertech, různých soutěžích, hráli jsme ji téměř v celé Evropě, protože jsme ji hráli v Německu, Polsku, Francii, Itálii, Španělsku, Rakousku, Holandsku, Belgii, Anglii, Walesu a možná ještě někde jinde. Darujte růži jsme hráli na svatbách, na pohřbu, zahrál jsem si ji dokonce na vlastní svatbě, takže tato skladbě ovlivnila život můj i dechového orchestru. Jako sólisté se postupně vystřídali další výborní trumpetisté a orchestr ji má stále ve svém repertoáru.

Co když se to stane tobě?

Mě však skladba Darujte růži zasáhla daleko více, a to poněkud jiným způsobem. O dvacet pět let později, v mých čtyřiceti letech jsem zůstal ze tří kamarádů, kteří hráli sólo, jenom sám. Drahoš zemřel po úraze a Jindra po svém druhém infarktu.

Byli jsme všichni stejně staří, a když Jindra zemřel na svůj druhý infarkt, hluboce se mě to dotklo.  Celý svůj dosavadní život jsem pracoval na interně, kde pacienti občas umírali, a na smrt jsem byl zvyklý. Ale pokud vám zemře někdo hodně blízký, je to jiné.

Když mě bylo čtyřicet let a Jindra zemřel, říkal jsem si: „A co když se to stane tobě? Jak je zabezpečená tvoje rodina? Co děláš pro zabezpečení své rodiny, kdyby se tobě něco přihodilo? Co kdybys těžce onemocněl a nemohl jsi dále pracovat? Jak jsi zajištěný? Jak je zajištěná tvoje rodina?“

Věděl jsem, že samotné lékařské povolání mi nemůže dát trvalý příjem a trvalé zajištění rodiny, a tak jsem něco hledal.

Životní změny

Úmrtí Jindry mě ovlivnilo dvěma způsoby:

  1. Jednak jsem se začal více zajímat o své zdraví a o prevenci. Začal jsem se více hýbat, začal jsem cvičit a jezdit na kole. Také jsem se začal jinak stravovat a zajímal jsem se o doplňky stravy. Časem mě to dovedlo k analýze prvků ve vlasech.
  2. Druhý zájem se týkal finančního zabezpečení své rodiny. Věděl jsem, že něco musí existovat, protože jsem již dříve četl knihu Napoleona Hilla Myšlením k bohatství, a tak jsem něco hledal.

Měl jsem štěstí, že díky dalšímu kamarádovi z dechového orchestru jsem se potom potkal s lidmi, kteří podnikají a kteří mají ověřený systém, jak pomáhat dalším lidem začít podnikat a jak dosáhnout osobní a finanční svobody.

Začal jsem podnikat se zárukou, a to mě ovlivnilo na celý můj další život, protože podnikání se zárukou mi může dát to finanční zabezpečení, může mi dát trvalý pasivní příjem.

Mám dobrý pocit z toho, že k tomuto podnikání můžu přivádět další lidi, že další osobám můžu pomoci, aby se napojili na ten podnikatelský systém. Na mentory, kteří je naučí, jak jinak přemýšlet, jak přemýšlet jako podnikatelé, jak začít podnikat, jak na sobě pracovat a jak se finančně zabezpečit.

Ta moje emoce nejen ze skladby Darujte růži, ale i z toho, že mí kamarádi tak brzy zemřeli, mě ovlivnila tak, že jsem se začal více zajímat o svůj život, jeho kvalitu a zajištění, a začal jsem svůj život vnímat úplně jinak. Jsem vděčný za každý den, který dnes můžu žít, a snažím se s radostí každý den užít.

Co vy děláte pro své zdraví a pro své finanční zabezpečení?

Čekáte na nějaký podobný hluboký podnět, na nějakou hlubokou emoci, která vás postrčí, nebo už dnes se zajímáte o to, jak si zlepšit své zdraví a jak se finančně zabezpečit?

Existují způsoby a dají se najít, pokud je budete hledat. Pokud budete opravdu chtít něco dělat, můžete se na mě obrátit. Hlavně něco dělejte pro své zdraví, pro svůj životní styl a své finanční zabezpečení a zjednodušte si svůj život nejen díky lepšímu zdraví.

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.