Je nám dáno dokonalé zdraví?

Občas se potkávám s názorem, že pro své zdraví nemusíme nic dělat, že dokonalé zdraví je přirozenou součástí našeho života, že dokonalé zdraví je nám dáno a že k tomu, abychom byli zdraví, stačí, abychom náš život nechali volně plynout, aniž bychom se museli o něco snažit.

Někdy tento názor slyším i od lidí, kterých si vážím, ale většinou to nejsou odborníci v medicíně či péči o zdraví.

Například jsem slyšel člověka s názorem, že dokonalé zdraví je nám přirozeně dáno a nemusíme pro to nic dělat, jak na jiném místě říká, že stačí, když nebudeme jíst nesmysly, nebudeme pít nesmysly a budeme cvičit. Ale už to samo o sobě přece znamená, že pro své zdraví něco budeme dělat!

V zásadě se s tímto doporučením – nejíst nesmysly, nepít nesmysly a cvičit – souhlasím, ale úplně to nestačí. Nestačí, když nebudeme jíst nesmysly, ale potřebujeme jíst správně.

Měli bychom jíst to, co náš organismus potřebuje:

  1. Musíme si hlídat dostatečné množství bílkovin, abychom měli dostatečný příjem esenciálních aminokyselin.
  2. Potřebujeme si hlídat příjem tuků, abychom měli dostatečný příjem esenciálních mastných kyselin.
  3. Potřebujeme dostatečný příjem vitaminů, stopových prvků a antioxidantů.
  4. Tudíž potřebujeme všechny nezbytné složky naší stravy v dostatečném množství, abychom mohli naše tělo nejdříve vystavět a potom také řádně obnovovat.

Samozřejmě potřebujeme pít dostatečné množství vodypotřebujeme se hýbat. V minulosti lidé mnohdy na pohyb nemuseli myslet, byl přirozenou součástí jejich života.

Při našem současném způsobu života, kdy mnozí lidé celý den prosedí někde v kanceláři či jinde u počítače nebo v hypermarketu za pokladnou a nevyvíjejí žádnou pohybovou aktivitu, náš organismus trpí, protože se potřebujeme řádně hýbat.

Jestli chceme být zdraví, pak pro své zdraví opravdu potřebujeme něco dělat:

  1. Potřebujeme se správně stravovat (naše strava potřebuje obsahovat všechny nezbytné součásti k fungování a obnově našeho těla),
  2. potřebujeme správně pít,
  3. potřebujeme se správně hýbat,
  4. potřebujeme správně relaxovat.

Pokud budete chtít, můžu vám s tím pomoci:

  1. Pokud řešíte správné stravování a dosažení či udržení optimální hmotnosti, pak vám můžu pomoci s programem Bodykey by Nutrilite, který je postaven na genetickém vyšetření a je určen k dosažení a udržení optimální hmotnosti.
  2. Pokud si chcete zlepšit zdraví nebo si dobré zdraví udržet, můžete si nechat udělat analýzu prvků ve vlasech. Na základě výsledku této analýzy dostanete doporučení k životnímu stylu, ke způsobu stravování a k tomu, co ke své stravě potřebujete doplňovat formou doplňků stravy.

Samozřejmě, že to je jen vaše rozhodnutí, jestli budete nebo nebudete chtít pro své zdraví něco dělat.

Osobně jsem přesvědčen o tom, že pokud člověk chce být zdravý dlouhodobě, nejen ve dvaceti nebo čtyřiceti letech, pak potřebuje do svého zdraví investovat čas a peníze a potřebuje pro své zdraví něco dělat.

Dělejte něco pro zdraví a zjednodušte si život díky lepšímu zdraví!

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.