Jak byste chtěli žít?

Mám rád čas mezi vánočními svátky a Novým rokem.

Je to období klidu a pohody, kdy se můžeme zamyslet a naplánovat si příští rok, kdy můžeme zhodnotit uplynulý rok. To, co se podařilo, i to, co se nepovedlo. Je to zároveň příležitost se z toho poučit a ujasnit si, jak to příště udělat lépe.

Jak chcete žít za 10 let?

Je to také příležitost, jak můžeme naplánovat ten další rok i ty další roky. Je důležité vědět, co budeme dělat za rok a co budeme dělat za deset let.

A ještě důležitější je vědět, jak chceme žít za deset let. Protože to, že budeme dělat to, po čem toužíme, neznamená, že budeme žít tak, jak chceme.

Před lety, než jsem začal podnikat se zárukou, jsem pracoval jako primář interního oddělení. Dělal jsem práci, která mě naplňovala a bavila, ale nežil jsem tak, jak bych chtěl žít, protože jsem v nemocnici trávil 330-360 hodin každý měsíc.

Neměl jsem čas na rodinu, na koníčky, neměl jsem čas chodit po horách, protože v nemocnici jsem trávil příliš hodně času. Bez ohledu na to, že mě to bavilo a naplňovalo, že jsem dělal to, co jsem chtěl dělat, nežil jsem tak, jak bych chtěl žít.

Máte vizi, jak byste chtěli žít?

Jak byste chtěli žít za deset let?

Nejen co byste chtěli dělat, ale jak byste chtěli trávit svůj čas?

Máte o tom představu?

Většina lidí zjistí, že to, co si může dovolit jako zaměstnanec, nenaplňuje jeho představu o tom, jak by chtěl žít. K tomu, aby mohli žít tak, jak by opravdu chtěli žít, potřebuje většina lidí pracovat sama na sebe, potřebuje začít podnikat.

Já jsem nikdy nevěděl, jak to mám udělat. Potom jsem dostal příležitost podnikat se zárukou.

Měl jsem to štěstí, že jsem se potkal s lidmi, kteří mě napojili na skupinu mentorů, kteří byli finančně a časově svobodní, kteří uměli podnikat a kteří měli (a dosud mají) vypracovaný systém, jak to naučit další lidi. Jak pomoci dalším lidem k finanční a časové svobodě.

A proto jsem začal podnikat se zárukou.

Ujasněte si své priority

Ale nejdříve je potřeba si ujasnit, jak chcete žít za deset let. Je třeba si stanovit své priority.

Vyhodnoťte si své priority, ujasněte si, co je pro vás nejdůležitější. To nejdůležitější dejte na první místo.

Řekněte si, jak byste doopravdy chtěli žít za deset let.

  1. Co byste chtěli dělat?
  2. Jak byste chtěli bydlet?
  3. Chtěli byste více cestovat?
  4. Chtěli byste trávit více času se svou rodinou?
  5. Chtěli byste mít více času na své koníčky?
  6. Chtěli byste pomáhat dalším lidem?
  7. Jak byste chtěli žít?

Potřebujete si vytvořit svou představu a potom se podívejte, jestli k tomu máte ten dopravní prostředek, který vás tam doveze.

Máte cestu a dopravní prostředek?

Máte cestu a dopravní prostředek k tomu abyste mohli žít, jak si představujete? Možná se budete potřebovat také napojit na skupinu mentorů, kteří jsou časově a finančně nezávislí. Ale to už záleží jen na vás.

Záleží na tom, jaké jsou vaše priority a co vlastně chcete.

V každém případě doporučuji využít období konce roku a možná i začátek nového roku k tomu, abyste si ujasnili, jak chcete žít, abyste si stanovili své priority.

Řekněte si zcela upřímně, jak byste si představovali, že budete žit za deset let, jak byste chtěli žít. A podle toho se zařiďte.

Určitě je potřeba do svých plánů a představ zařadit i to, co budete dělat pro své zdraví a co budete dělat pro své finanční zabezpečení.

Udělejte to pro sebe a svou rodinu!

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.