Jak dlouho brát doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech?

Často se mě lidé ptají, jak dlouho mají brát doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech.

Suplementace je jenom jednou ze tří oblastí doporučení na základě analýzy prvků ve vlasech. První oblast je relaxace – způsob vyrovnávání se se stresem, druhá oblast je způsob stravování a třetí jsou doplňky stravy.

Jak dlouho tedy brát doplňky stravy po analýze prvků ve vlasech? Tato otázka má dvě části:

1. Jak dlouho brát doplňky stravy vůbec – obecně. Jsem přesvědčen o tom, že každý člověk by měl brát nějaké doplňky stravy trvale, protože naše strava opravdu nemůže obsahovat to, co bychom do ní očekávali. Znamená to, že bychom měli brát minimálně kvalitní, přírodní multivitamin-multiminerál (já osobě střídám preparáty Daily a Double X od firmy Nutrilite) a  tomu bychom měli brát alespoň omega-3 mastné kyseliny.

2. Pokud chceme vědět, jaké doplňky stravy opravdu potřebujeme, necháme si provést analýzu prvků ve vlasech. V tomto případě suplementaci rozdělíme na 2 fáze. První 3 měsíce potřebujeme k vyrovnání poměrů mezi prvky uvnitř buněk. V této fázi  nepoužíváme žádný multivitamin-multiminerál, ale jednotlivé stopové prvky, vitaminy a další suplementy. V druhé – udržovací fázi jsou již doporučovány multivitamin-multiminerál s dalšími potřebnými doplňky stravy. Tato fáze by měla trvat nejméně 6 měsíců.

Proč tak dlouho?

V rámci suplementace na základě analýzy prvků ve vlasech podáváme doplňky stravy v doporučených denních dávkách, ne ve vysokých léčebných dávkách.

Naším cílem je přebudovat náš organizmus. Jestliže je nám 20, 40 nebo 60 let, pak se naše tělo dostávalo 20, 40, 60 let to toho stavu, ve kterém se nyní nachází. Není proto možné, aby se vše vyrovnalo během několika týdnů. Nějaký čas trvá, než se naše tělo přebuduje.

Naše tkáně s výjimkou svalů a nervů se během života mění a během 2 let se kompletně přebudují. Rychle se přetváří například sliznice trávicí trubice – během 3 až 6 týdnů, ostatní orgány se přebudují pomaleji. Během dvou let se náš organizmus kompletně přebuduje z toho, co sníme – včetně doplňků stravy.

Proto potřebujeme brát dostatečně dlouhou dobu doporučené doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Nečekejme, že se efekty suplementace projeví za 2-3 týdny.  První výsledky pociťujeme obvykle za 2-3 měsíce, někteří lidé za půl roku a někteří až za 1,5 až 2 roky, tak jak nastávají změny v organizmu na základě suplementace, způsobu stravování a relaxace.

Doporučujeme provést kontrolní analýzu prvků ve vlasech za 9-12 měsíců. Většinou na základě 2-3 analýz můžeme potom doporučit dlouhodobou suplementaci a způsob stravování.

Mám také klienty, kteří si nechají provést kontrolní analýzu téměř každý rok a uvádějí tak do rovnováhy svůj metabolismus, své vnitřní prostředí a tím pomáhají svému tělu lépe se vyrovnávat s jakoukoliv chorobou. Zlepšují tak své zdraví a jsou schopni dopracovat se k dlouhodobému zdraví.

Dělejte něco pro své zdraví a zjednodušte si život díky lepšímu zdraví!

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.