Jak se připravujete na další krizi?

V posledních třech až čtyřech letech se mluvilo o tom, že přijde nějaká hospodářská krize. Mluvili o tom ekonomové, finanční experti, zkušení podnikatelé, ale téměř nikdo tomu nevěřil, protože krize pořád nepřicházela.

Avšak zkušení podnikatelé, kteří několik krizí již zažili, věděli, že krize přijde. Jenom nevěděli, který spouštěcí moment krizi vyvolá. Nevěděli, že to bude koronavirová pandemie, která to vše spustí. Dnes už nikdo nepochybuje, že jsme v další krizi.

Zkušenost s minulou krizí

Včera jsem se bavil s jedním podnikatelem, který vlastní strojírenskou firmu. Mají třicet až čtyřicet zaměstnanců a zakázkově vyrábějí díly pro různé strojírenské firmy, většinou v malých sériích nebo jednotlivě. Firma funguje od začátku devadesátých let a prosperuje.

Bavili jsme se o poslední krizi, která přišla v letech 2007-2008. Říkal mi, že tehdy se také o krizi stále mluvilo a ona nepřicházela. Už tomu skoro nikdo nevěřil. Potom proběhly Vánoce a Nový rok a nastal klid. Najednou mu přestali telefonovat zákazníci, přestaly mu chodit emaily, nikdo nechtěl žádné zakázky.

Firma nedostala tři měsíce žádnou zakázku, lidé neměli co dělat. Poznali, co to je krize. Po třech měsíce si postupně začaly objevovat první zakázky a chod firmy se začal upravovat. Firma dále prosperuje, ale už nikdy se nedostala na úroveň před rokem 2007.

Další krize bude

Stejně tak to vypadá v současné době. Je krize a nějak se s tím musíme vypořádat. Avšak to, na co se dnes ptám, je, jak se připravujete na tu další krizi. Možná je to poněkud předčasné, ale určitě je potřeba se připravit na to, že přijdou další krize.

Další krize bude a potřebujeme se na ni nachystat. Já jsem se rozhodl, že žádná další krize se mě už finančně nedotkne.

Jak se neúčastnit další krize

Rozhodl jsem se, že se dalších krizí nebudu účastnit. Můžu to tak udělat. Pracuji sice jako lékař, ale kromě toho jsem před léty začal podnikat se zárukou.

Dostal jsem přístup ke skupině podnikatelů, kteří budují tým lidí, kteří se rozhodli, že se nechtějí účastnit žádné další krize. Velmi mě to zaujalo a začal jsem se od těchto podnikatelů učit. Začal jsem s nimi spolupracovat a dnes jim pomáhám budovat skupinu lidí, kteří se nechtějí účastnit žádné další krize.

Možná vám to připadá divné či nesmyslné, ale podnikání se zárukou je postaveno na nakupování zboží denní spotřeby, které člověk musí používat každý den, tedy i během krize.

Nejdůležitější je, že využíváme mentorský a podnikatelský systém, který po určité době vede k vytvoření trvale rostoucího  pasivního přijmu. Tedy nejste závislí na tom, co zrovna vy konkrétně každý den uděláte, a je jedno, jestli zrovna je či není nějaká krize.

Dnes tedy pomáhám lidem nejen zlepšovat jejich zdravotní stav, ale také jejich životní styl a finanční zabezpečení. Pokud chcete, aby se vás to týkalo osobně, můžete mě kontaktovat zde.

Dělejte něco pro své finanční zabezpečení, dělejte něco pro svůj životní styl a zjednodušte si svůj život nejen díky lepšímu zdraví.

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.