Jaký je ten váš důvod?

To, co děláme ve svém volném čase, určuje často to, jak bude náš život vypadat v budoucnosti.

V polovině 90. let se stalo několik událostí, které proběhly během pár měsíců a ovlivnily můj budoucí život.

Práce versus časová svoboda

První byla ta, že jsem se stal primářem interního oddělení. Tato práce mě velmi bavila, naplňovala a obohacovala můj život, zároveň zcela vyplňovala můj čas. V té době jsem pracoval v nemocnici 330 až 360 hodin měsíčně (služby nebyly hodnoceny jako přesčasová práce, takže bez nároku na vybrání náhradního volna).

Takže jsem dělal práci, kterou jsem chtěl dělat, která mě bavila a naplňovala, a zároveň jsem nežil životní styl, který jsem chtěl žít. Neměl jsem čas na to, co jsem považoval za důležité pro svůj život. Neměl jsem čas na svou rodinu ani na žádné koníčky, přestal jsem hrát na trubku ve dvou kapelách.

Práce versus finanční svoboda

V tuhle dobu mi na JIP interního oddělení přivezli mého kamaráda, se kterým jsem kdysi hrál v dechovém orchestru, a on bohužel zemřel na svůj druhý srdeční infarkt. Přinutilo mě to zamyslet se nad tím, jak by to vypadalo, kdyby se tato událost přihodila mně.

Co kdybych zemřel? Jak je zabezpečena moje rodina? Kdybych infarkt přežil, ale nebyl bych schopen dále pracovat, jak jsem zabezpečen a jak je zabezpečena moje rodina? Jak by vypadal můj život a život mé rodiny?

Uvědomil jsem si, že bez ohledu na to, že práce primáře mě baví, naplňuje a dělám spoustu užitečné práce, mě tato činnost nezabezpečuje do budoucna. Byl jsem si vědom toho, že pokud bych zemřel, pak ani nemocnice, ani jiná instituce by mé rodině neplatila nějakou pravidelnou rentu, která by ji dokázala zabezpečit.

Časová a finanční svoboda

Zanedlouho poté jsem měl to štěstí, že jsem se potkal s lidmi, kteří mě napojili na mentoringový systém. Je to skupina podnikatelů, kteří jsou časově a finančně svobodní a kteří mají systém, jako pomáhat dalším lidem k finanční a časové svobodě.

Nejsou to žádní koučové, kteří vás motivují a nadchnou pro to, abyste něco dělali, kteří vám na dálku radí, jak si udělat webové stránky nebo že máte začít podnikat, ale jsou to lidé, kteří mají vybudovaný svůj vlastní podnik a učí další lidi, jak si vybudovat do stejné podnikání.

Už před tím čtvrtstoletím měli propracovaný a ověřený systém podnikání, pomoci, výuky a mentoringu, a tento systém funguje stále a dále se rozvíjí. Takže i dnes mám možnost tento mentoringový systém dále využívat a mám možnost na něj napojit další lidi, mám možnost pomáhat dalším lidem využívat tento mentoringový systém, podnikat a vybudovat si svou finanční a časovou svobodu.

Jaký důvod máte vy?

To byly mé důvody, proč jsem začal podnikat se zárukou ve svém volném čase.

Jaký důvod máte vy?

Co vás přiměje k tomu, abyste začali něco dělat ve svém volném čase?

Možná dnes už něco hledáte. Možná jste se už zúčastnili nějakých seminářů, kde vás někdo nadchl a namotivoval. Přišli jste domů s tím, že konečně něco budete dělat pro sebe a svou budoucnost, že konečně začnete podnikat, a potom jste zjistili, že vlastně nevíte, v čem byste měli podnikat a co byste měli dělat.

Doporučení

Zamyslete se nad svým proč, protože ten váš důvod je to nejdůležitější. Hledejte svůj důvod, ujasněte si ho. Když ho budete mít, můžete začít něco dělat.

Dělejte něco pro svůj životní styl a finanční zabezpečení a zjednodušte si život nejen díky lepšímu zdraví.

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.