Je analýza prvků ve vlasech pro každého?

Je analýza prvků ve vlasech pro každého? Možná je to divná otázka. Samozřejmě, že je analýza prvků ve vlasech pro každého. Je jen otázka, jestli každému dokáže pomoci podle jeho vlastních představ.

Léčba chronických nemocí

Například jsem dostal email se žádostí o pomoc od paní, která je chronicky nemocná, má intrakardiální trombózu. To znamená, že má ve svém srdci krevní sraženinu, která j může ohrozit na životě, pokud se nebude správně léčit.

Paní chtěla, abych jí pomohl na základě analýzy prvků ve vlasech, s tím, že nechce brát žádné léky. Této tazatelce jsem musel odpovědět, že jí pomoci nemůžu.

Analýza prvků ve vlasech je sice výborná metoda pro podpůrnou léčbu, ale nemůžeme jen na jejím základě léčit všechny chronické nemoci bez použití léků. Tak jako nemůžeme léčit zlomeninu kostí na základ výsledků analýzy prvků ve vlasech.

Analýza prvků ve vlasech je výborná metoda pro prevenci, výborná podpůrná metoda při chronických stavech, ale není to metoda, na jejímž základě bychom mohli léčit akutní a většinu chronických nemocí.

Pokud člověk dostane srdeční infarkt, zápal plic nebo si zlomí nohu, opravdu potřebuje vyhledat akutní nemocniční ošetření. Pokud má chronické onemocnění, jako například výše uvedená intrakardiální trombóza a spoustu dalších chronických nemocí, potřebuje brát léky.

Možnosti analýzy prvků ve vlasech

Doporučení na základě analýzy prvků ve vlasech fungují jako podpůrná léčebná opatření. Pacient nemůže vysadit léky a řídit se jen doporučeními na základě analýzy prvků ve vlasech.

Analýza prvků ve vlasech je výborná pro prevenci, když člověk je zdravý a chce zůstat zdravý dalších třicet nebo čtyřicet let, aby věděl, co má dělat.

U některých chronických nemocí, jako je například latentní tetanie, mohou být doporučení na základě analýzy prvků ve vlasech jediným léčebným opatřením.

Nedokážeme však vyléčit všechny nemoci jen na základě analýzy prvků ve vlasech. U většiny chronických nemocí nestačí jen změnit způsob stravování, brát doplňky stravy a správně relaxovat, je třeba také brát léky.

Komu a jak doporučovat

Existují také spokojení klienti, kterým doporučení na základě analýzy prvků ve vlasech pomohla. Tito lidé pak nadšeně doporučují tuto metodu všem svým známým, kteří jsou nemocní, a slibují jim vyléčení.

Analýza prvků ve vlasech je vhodná pro tyto nemocné, ale jenom tehdy, když se jim správně vysvětlí, co od ní mají čekat. Když se jim řekne, že je to podpůrná léčebná metoda, a ne jediná metoda, která je vyléčí z každé nemoci, a že nebudou muset brát žádné léky.

Na základě svých dvacetiletých zkušeností můžu říci:

  1. Analýza prvků ve vlasech je vhodná pro každého.
  2. Je to výborná metoda v rámci prevence. Na základě výsledků můžeme vyšetřené osobě doporučit, jak se vyrovnávat se stresem, jak upravit způsob stravování a které doplňky stravy brát, aby byli dlouhodobě zdraví.
  3. Analýza prvků ve vlasech je výborná podpůrná léčebná metoda u chronických nemocí.
  4. U některých chronických nemocí, jako je například latentní tetanie, to může být jediná léčebná metoda.

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.