Je hubnutí nejlepší detoxikace?

V poslední době mne zaujal zajímavý názor, že nejlepší detoxikační kůrou je hubnutí. Náš organismus totiž v tukové tkáni skladuje toxické látky a pokud se zbavuje tuku, zbavuje se současně i těch uložených toxických látek.

Byl jsem totiž na semináři s výživovým expertem panem RNDr. Pavlem Suchánkem a bavili jsme se o zdravém stravování, výživě a zdravém hubnutí.

V diskusi zazněly dotazy na různé detoxikační a očistné kůry a přednášející odpovídal stejně jako já den předtím jedné klientce, že krátkodobé očistné kůry nemohou fungovat. Lidé vlastně ani neví, čeho se chtějí zbavit a od čeho se mají očistit. Dále vyslovil názor, že takovou nejlepší a nejjistější detoxikační kůrou je zdravé hubnutí.

Hubnutí však má v rámci detoxikace své pro a proti.

Pokud hubneme příliš rychle a zbavujeme se velkého množství tukové tkáně najednou, potom se toxické látky vyplaví příliš rychle do krve a než je stačíme vyloučit z organismu játry a ledvinami, je naše tělo spíše intoxikováno než detoxikováno.

To znamená, že tato detoxikace a zbavení se toxických látek je jedním z důvodů, proč máme zdravě hubnout pomalu, což znamená maximálně 2 kg za měsíc.

Program Bodykey by Nutrilite, který je založen na genetickém vyšetření (řekne nám, jestli přibýváme více po tucích nebo po sacharidech), je sestaven tak, abychom ztráceli na hmotnosti asi 0,5 kg týdně, což znamená 2 kg měsíčně. Představuje to zdravé hubnutí, kdy ztrácíme dostatečné množství tukové tkáně, ale zároveň náš organismus není zaplaven velkým množstvím toxických látek, takže se detoxikuje správně – játra a ledviny mohou toxické látky včas vyloučit z těla.

Zároveň nás program Bodykey by Nutrilite učí, abychom  měli dostatečnou pohybovou aktivitu vzhledem k naší genetické výbavě, abychom tak neztráceli svalovou hmotu, ale naopak ji budovali. Takže hubneme správně a zdravě – ubývá nám tutová tkáň a přibývá svalová.

A když dosáhneme naší optimální hmotnosti, nenastává jo-jo efekt, protože jednak víme, jak se máme stravovat, jednak jsme se naučili pravidelně cvičit a mít pravidelnou vytrvalostní aktivitu (chůze, běh, cyklistika…).

Takže pokud se chcete správně detoxikovat a chcete správně hubnout, používejte program Bodykey by Nutrilite. Budete hubnout zdravě a udržíte si vaši optimální hmotnost po celý život.

Sám tento program využívám už dva roky. Poté, co jsem po šesti měsících dosáhl své optimální hmotnosti, udržuji si tuto hmotnost dále. Naučil jsem se jíst podle svého genotypu (podle své DNA), naučil jsem se pravidelnému pohybu – dvakrát týdně cvičím , dvakrát týdně mám vytrvalostní aktivitu – obvykle chodím s trekovými holemi po lese nebo po hrách.

A jsem vděčný, že mne program naučil pravidelnému pohybu. Čím jsme totiž starší, tím je pohyb potřebnější, prospěšnější a důležitější pro to, abychom si svalovou hmotu udrželi. Cílem starších lidí je, aby aktivní svalová hmota zůstala co nejdéle, abychom byli co nejdéle samostatní a soběstační.

Užívejte si pohybu, dělejte něco pro zdraví a zjednodušte si život díky lepšímu zdraví.

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.