Co vás nabíjí energií?

Dnes to bude trochu osobní – o mně i o vás.

Chci se s vámi podělit o to, co mne energeticky nabíjí, když jsem ve stresu.

Každý den nás potkávají různé stresové situace a my potřebujeme rozložit své stresové hormony.

Když jsem ve stresu, nabíjí mne to, že se jdu projít do lesa.

Jednak potřebujeme pohyb, fyzickou aktivitu (během fyzické aktivity se stresové hormony rozkládají, poté se v mozku uvolňují endorfiny a nás zaplaví pocit radosti), jednak mne dobíjí samotná příroda.

To, že se pohybuji v krásném zeleném prostředí. Zvláště teď na jaře je to úplně neskutečné! Miluji jaro. To, jak se příroda probouzí, všechno jde rychle dopředu.

Je to takový příslib toho, že zase budou nové věci, že se bude dařit. Je to symbol našeho života – bez ohledu na to, v jakém jsme byli propadu nebo  jaké jsme měli nálady, zase se to může obrátit k lepšímu, zase přijde růst. Můžeme dál kráčet na své cestě k životnímu naplnění, poslání či úspěchu.

Dnes bylo v lese nádherně, viděl jsem spoustu motýlů, několik druhů. Například babočku osikovou, což je krásný motýl, kterého jsem již dlouho neviděl. To všechno kolem mě vnímám všemi smysly a energeticky mě to naplňuje a dobíjí.  Nabírám sílu, abych mohl další dny zase naplno pracovat a věnovat se tomu, co dělám.

Co dobíjí vás?

Kde relaxujete nejvíc?

Popřemýšlejte o tom.

Jakmile přijdete na to, co vás dobíjí, dělejte to. Naučte se pravidelně relaxovat.

Při pravidelné relaxaci budete rozkládat stresové hormony, které tak nebudou moci dlouhodobě působit ve vašem organizmu. Nebudou vyvolávat tzv. civilizační choroby – nejen cukrovku, hypertenzi a aterosklerózu, ale také různé chronické záněty (trávicí ústrojí, štítná žláza, klouby…) nebo syndrom chronické únavy.  To nejsou choroby z civilizace, ale z toho, že se špatně vyrovnáváme se stresem.

Naučte se relaxovat, naučte se rozkládat své stresové hormony.

Najděte si to, co vás bude energeticky dobíjet a budete mít lehčí a zdravější život.

Zjednodušte si život díky lepšímu zdraví!

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.