Jak chcete prožít svůj seniorský věk? 

Četl jsem rozhovor s vědeckou pracovnicí v oboru sociologie, která se 20 let zabývá seniory, stárnutím a starou generací ze sociologického hlediska. V České republice se v současné době dožíváme přibližně stejného průměrného věku jako v západních zemích Evropské unie, jenom jsme v tom vyšším věku nemocnější.

Z toho jsem si vzal ponaučení, že je třeba více se starat o své zdraví, je třeba do něj investovat více času a peněz, abychom svá seniorská léta mohli prožít aktivně a ve zdraví.

Dále jsem se dočetl, že lidé se dnes stále častěji dožívají věku 100 let a máme potenciál dožití 120 – 125 let. Jde jen o to, jak o sebe pečujeme.

Myslím, že bychom si všichni měli položit otázku, jak chceme prožít náš seniorský věk.

Podle dnešních kritérií se seniorem člověk stává v 65 letech, a tak seniorský věk může trvat i 35 – 40 let. To je velmi dlouhé období! Chceme ho prožít aktivně nebo jen v posteli či na gauči u televize, aby se musel o nás někdo starat?

K tomu, abychom mohli seniorský věk prožít ve zdraví a aktivně, potřebujeme co nejdříve investovat do svého zdraví.

Vychází stále více studií o tom, že naše běžné potraviny nestačí k tomu, aby naše tělo bylo zdravé, protože neobsahují všechny stopové prvky a vitaminy, které k našemu životu potřebujeme. Stále více se zdůrazňuje, že potřebujeme nějaké doplňky stravy.

V poslední době se objevují další důkazy, že synteticky vyrobené vitaminy nejsou v těle tak účinné jako přírodní, proto dlouhodobě doporučuji doplňky stravy Nutrilite, které jsou vyráběny formou koncentrátů z rostlin.

Můžeme brát samozřejmě různé doplňky stravy podle různého doporučení – za každým doporučením vždy bude nějaká obchodní aktivita. Důležité je, aby doplňky stravy byly opravdu kvalitní a abyste brali ty, které opravdu potřebujete.

Doporučuji, abyste si nechali provést analýzu prvků ve vlasech. Na základě tohoto biochemického vyšetření pak můžeme lidem doporučit, které vitaminy, které stopové prvky, které antioxidanty – obecně které doplňky stravy – by měli brát.

Je důležité, abychom zůstali i fyzicky aktivní. Potřebujeme se hýbat, potřebujeme cvičit. Ideální pohybová aktivita pro začátek je chůze. Začněte chodit – 3x týdně jednu hodinu, to je výborná pohybová aktivita. Pomůže vám nejen ke zlepšení fyzické kondice, ale začnete se lépe vyrovnávat se stresem a jeho následky.

Dále potřebujeme udržet si určitou optimální hmotnost, nemít nadváhu, natož obezitu. Je jednoznačně prokázáno, že obezita zkracuje život. To znamená, že bychom se měli snažit dosáhnout optimální hmotnost pro naši výšku a nadále si ji udržet.

Pokud je to pro vás obtížné, doporučuji program Bodykey by Nutrilite, který je postaven na základě genetického vyšetření. Genetikové před časem zjistili, že je nám geneticky dáno, jestli přibýváme více po sacharidech nebo po tucích. Genetickým vyšetřením tedy můžeme zjistit, jak se máme správně stravovat, jestli si potřebujeme hlídat spíše příjem tuků nebo sacharidů.

Program Bodykey by Nutrilite nám pak na každý den nabízí jídelníček na základě našich výsledků genetického vyšetření. Směřuje nás k tomu, abychom nejen zhubli, ale abychom zhubli zdravě. To znamená, abychom se zbavili tuků, neztráceli svaly (nebo abychom svaly spíše posilovali) a abychom si dosaženou optimální hmotnost trvale udržovali.

Program Bodykey by Nutrilite jsem začal používat před dvěma lety. Během půl roku jsem dosáhl své cílové optimální hmotnosti a další rok a půl si tuto hmotnost udržuji bez jo-jo efektu (mám stále stejnou nebo nižší hmotnost než ve 4. ročníku střední školy).

Víkendové procházky lesem a výšlapy v horách mi pomáhají jednak k udržení fyzické kondice, jednak při chůzi v horském terénu skvěle relaxuji.

Dělejte i vy něco pro zdraví a zjednodušte si život díky lepšímu zdraví.

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.