Máte problémy se svým šéfem?

Máte problémy se svým šéfem nebo se svými šéfy?

V tom případě máte 3 možnosti:

  1. Smíříte se s tím a necháte to tak. V tom případě budete mít problémy se svým šéfem nebo svými šéfy do konce vašeho života.
  2. Začnete se vzdělávat v oblasti vztahové inteligence, začnete se učit, jak jednat s lidmi a budovat vztahy s lidmi. Vaše vztahy s vaším šéfem se pak mohou změnit k lepšímu.
  3. Přestanete mít šéfa. Začnete pracovat sami na sebe.

Pokud máte problém se svými šéfy, pak ta třetí možnost je ta nejlepší. Protože nejen z vlastní zkušenosti vím, že změna zaměstnání není řešení, nepomůže to. Budete mít dalšího šéfa a budete mít další problémy. Možná jiné problémy, ale problémy se šéfy budou pořád, dokud budete zaměstnanci. Odzkoušel jsem si to na sobě.

Vlastní zkušenosti

Můj problém byl ten, že jsem lékař a nedovedl jsem si představit, že budu podnikat v jiném oboru, protože jsem nic jiného neuměl.

Jako lékař jsem chtěl začít podnikat, chtěl jsem být svým vlastním šéfem, ale ve zdravotnictví u nás neexistuje volný trh. V době, kdy jsem o to stál, jsem nedostal smlouvy se zdravotními pojišťovnami a nemohl jsem otevřít svou privátní ambulanci.

Takže jsem se stal primářem oddělení a stal jsem se šéfem. Jenomže jsem měl dalšího šéfa – ředitele nemocnice, a ten měl zase svého šéfa. Takže nějaké problémy byly pořád.

Tyto problémy u mě zmizely, když jsem ke svému zaměstnání začal podnikat se zárukou. Když mi byla tato příležitost ukázána, zaujalo mne, že je zde možnost napojit se na mentoringový systém.

Napojit se na skupinu mentorů, kteří mají systém, jak pomoci lidem získat finanční a časovou svobodu a jak je naučit podnikat. To pro mě bylo důležité, protože jako lékař jsem neuměl v ničem jiném podnikat než ve zdravotnictví.

V podnikání se zárukou jsem se mohl učit od lidí, kteří už byli finančně a časově svobodní. Začal jsem dostávat informace a návody, co mám dělat, jaké knihy mám číst, na které semináře mám jít, abych se mohl stát finančně a časově svobodný.

Na druhou stranu mi tyto informace velmi pomohly v mém zaměstnání. Najednou jsem získal jiný postoj a také jsem se vzdělával v oblasti mezilidských vztahů.

Můj šéf si začal být vědom toho, že nejsem závislý na svém zaměstnání. Začal si mě tak nějak víc vážit a naše vztahy začaly být jiné. Od té doby jsem přestal mít problémy se šéfy.

Informace ze vzdělávacího systému v podnikání se zárukou jsem začal používat i jako primář oddělení, což znamenalo, že jsem mohl lépe vést a řídit své podřízené na interním oddělení. Také mí podřízení se mnou byli spokojenější jako se svým šéfem.

Pokud tedy chcete něco jiného než mít problémy se svým šéfem, pracujte sami na sebe. Můžete podnikat v čemkoliv.

V podnikání se zárukou je možnost využít mentoringový systém, kde lidé, kteří už umí podnikat a jsou finančně a časově svobodní, pomáhají dalším lidem, aby byli finančně a časově svobodní.

Souhrn:

  1. Pokud máte problémy se svými šéfem, můžete to 1. vydržet a mít problémy celý život, 2. naučit se budovat mezilidské vztahy, 3. začnete podnikat.
  2. V podnikání se zárukou můžete využít mentory, kteří mají systém, jak pomáhat lidem k finanční a časové svobodě.

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.