Pracujete jenom pro peníze nebo pro vyšší smysl?

Pracujete jenom pro peníze nebo pro vyšší smysl?

Možná se vám tato otázka zdá být divná, protože samozřejmě pracujete pro peníze, co s tím má společného vyšší smysl?

Americký psychiatr Daniel Amen píše, že pro zachování zdravého mozku je důležité najít si vyšší smysl našeho života. A proto bychom si ho měli najít.

Vyšší smysl v zaměstnání?

Mám to štěstí, že celý život pracuji v povolání lékaře, které samo o sobě mi přináší vyšší smysl života v tom, že pomáhám lidem uzdravovat se a zlepšovat jejich zdravotní stav. To už samo o sobě mi přináší vyšší životní smysl.

Na druhou stranu vím, že mnoho lidí v práci vyšší smysl nemá. Chodí do práce, i když je to nebaví. Někdy je to i otravuje a nejraději by do práce vůbec nechodili, ale přesto dál do práce chodí, protože potřebují vydělávat peníze.

Pomoc jiným lidem – charita

Někteří lidé nalézají životní smysl v práci pro charitativní organizace. Pomáhají lidem v rámci charity. Možná je to zrovna váš případ. Pokud však jste zatím nenašli vyšší smysl ve svém životě, je dobré se po něm podívat.

Podnikání s vyšším smyslem

Před časem jsem dostal možnost podnikat se zárukou a dostal jsem také přístup ke skupině finančně a časově svobodných mentorů, kteří mají systém, jak pomáhat lidem budovat finanční a časovou svobodu.

Díky tomu jsem našel svůj druhý vyšší smysl života, druhé poslání. Dnes mám možnost nejen pomáhat lidem zlepšovat jejich zdravotní stav, ale mám možnost pomáhat lidem budovat jejich aktiva, která jim umožňují, aby žili svůj život podle svých vlastních představ.

Umožňuje mi to napojení na systém mentorů. Znamená to, že můžeme pomáhat lidem, aby byli ve svém životě spokojení, šťastní a finančně a časově svobodní.

Najděte si svůj vlastní smysl života.

Najděte si svůj vlastní smysl života. Pokud ho nemůžete najít, přečtěte si některé mé další články, třeba vám pomohou. Stojí za to si ho najít.

Podle jednoho sociologického průzkumu většina lidí pozná svůj smysl života až nedlouho před smrtí. Najděte si ho už dnes!

Dělejte něco pro své zdraví a finanční zabezpečení, najděte si vyšší smysl života a zjednodušte si svůj život nejen díky lepšímu zdraví!

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.