Proč mám odpouštět?

Někteří lidé stále nemohou dojít ke svému dobrému zdraví na základě doporučení po analýze prvků ve vlasech, přestože berou ty správné doplňky stravy, přestože se správně stravují, přestože se pohybují a snaží se vyrovnávat se stresem, tak jak jsme je to učili.

Proč tomu tak je?

Nenaučili se totiž používat sílu odpuštění.

K dobrému zdraví a životnímu stylu patří také to, že se naučíme odpouštět a naučíme se odpouštět správně.

1. Odpusťme ostatním

Lidé, kteří nám ublížili (a mnohdy nevědomě) a kterým my jsme stále nedokázali odpustit, mají stále nad námi moc. Pořád nás ovlivňují. Oni si už dávno nepamatují, že nám ublížili, mnozí třeba už dávno nejsou naživu. Ale pokud jim neodpustíme, pak stále je náš život pod jejich vlivem.

A my se z toho potřebujeme vymanit. Můžeme se z toho vymanit tak, že odpustíme. Odpustíme všem lidem, kteří nám někdy ublížili.

Často se setkávám i s lidmi, kteří jsou věřící (nebo to alespoň o sobě tvrdí) v tom smyslu, že jsou věřící křesťané. Většinou pravidelně navštěvují bohoslužby. A přestože se naučili odříkávat tu asi nejznámější modlitbu „Otčenáš“, ve které říkají „Odpusť nám naše viny, jakož i my odpouštíme našim viníkům“, nenaučili se odpouštět.

Odpuštění je obrovská síla. Odpuštění nás zbaví určitého stresu, zbaví nás negativního vlivu těch lidí, kteří nám ublížili a kterým jsme nedokázali odpustit.

2. Odpusťme sobě

Potřebujeme se také naučit odpouštět sami sobě. Potřebujeme si odpustit, že nejsme dokonalí, že jsme dělali chyby a že ještě nějaké chyby dělat budeme. Dokud si budeme klást za vinu, že jsme něco provedli, že jsme něco zavinili, že jsme někde udělali chybu, negativně to ovlivňuje naši mysl a zdraví.

3. Pro dobré zdraví

K tomu, abychom dosáhli dobrého zdraví, se nestačí jen správně stravovat, pohybovat a brát správně suplementy, nestačí se jen odreagovávat od stresu. Trvalého stresu se zbavíme i tím, že se naučíme odpouštět.

Odpusťte všem, kteří vám ublížili, a odpusťte sami sobě.

Dělejte něco pro zdraví a zjednodušte si život díky lepšímu zdraví.

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.