Radujme se z maličkostí!

Tohle jsem se naučil před lety od svého syna: Radujme se z maličkostí!

Syn ve svých 18 letech odcestoval po maturitě do USA. Nějakou dobu se tam protloukal, dělal různou práci a více než po roce se zase vrátil domů.

Když vyprávěl, jak se měl a co dělal, říkal, že byly určité chvíle, kdy to bylo opravdu těžké a kdy jediná možnost, jak přežít bez toho, aby se zbláznil, byla radovat se z každé maličkosti.

Tenkrát mě to hodně zaujalo, protože radovat se z maličkostí není součástí mé osobnosti. A začal jsem se to učit.

Můžeme se to naučit

Snažím se to dělat stále, i když ne vždy se mi to daří, zvláště po ránu. Přesto se snažím to dělat každý den a už se to postupně začíná stávat součástí mé osobnosti a snažím se radovat se z každé maličkosti.

Dnes se to učím i od vnuček. Už jste si všimli, jak se děti radují z každé maličkosti? Jak mají očividnou, upřímnou radost z toho, že se něco podařilo, že se něco přihodilo, že dostaly nějakou maličkost? Jak se radují z jakékoliv maličkosti?

Je to důležité

Myslím si, že je nesmírně důležité, abychom se dokázali radovat i z malých věcí, protože jenom tak se potom dokážeme radovat i z těch velkých.

To, že se naladíme pozitivně, že se naučíme radovat z malých věcí, nás posune v životě dál. Nebudeme brát ty naše těžkosti tak vážně, nebudeme sebe brát tak vážně. Posune nás to k tomu, abychom se dostali i k těm velkým věcem a abychom se z nich mohli radovat.

Radujme se každý den

Chodím pravidelně na své relaxační procházky po lese nebo po horách. Dnes jsem v lese viděl veverku, spoustu motýlů a jarních květin a mám radost z každé té maličkosti.

Když se procházíte lesem, zvláště na jaře, pak i když procházíte těmi stejnými místy, les je pokaždé jiný. Kvetou jiné květiny, lítají jiní motýli, zpívají jiní ptáci, les se vám mění před očima a jste schopni se z toho radovat.

Další různé maličkosti, ze kterých se můžeme radovat, si najdeme i v běžném životě. Mnoho radostí nám přinášejí naše děti a vnuci.

Doporučení

  1. Snažme se vnímat ty věci a příhody, které jsou pozitivní ve vašem životě.
  2. Snažme se užívat si i ty malé věci.
  3. Snažme se radovat i z těch malých věcí.
  4. Užívejme si života každý den.
  5. Pomůže nám to zlepšit i naše zdraví, pomůže to zlepšit naše nastavení a životní styl. Zůstaneme delší dobu zdraví a pozitivně nastavení.

Dělejte něco pro své zdraví a životní styl a radujte se z maličkostí!

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.