Také vám zavřeli firmu?

Také vám zavřeli firmu nebo provozovnu? Nemůžete podnikat?

Můžete být sebeúspěšnější podnikatel, sebelepší živnostník, a přesto můžete mít ve svém podnikání problémy, protože mohou nastat situace, které nemůžete ovlivnit.

Můžete být sebelepší hoteliér, můžete být sebeúspěšnější kadeřnice nebo kosmetička, avšak pokud vám vláda zavře provozovny, pak se nemůžete vydělávat peníze a můžete úplně zbankrotovat.

Moje zkušenost

Mám podobnou zkušenost z doby asi před 15 lety, kdy jsem měl zastoupení jedné zahraniční firmy v oblasti zdravého životního stylu. V momentě, kdy moje firma začala vydělávat tak, že jsem si říkal, že už zruším i ten svůj malý úvazek v nemocnici a budu se tomu věnovat úplně naplno, zahraniční firma zrušila všechna svá zahraniční zastoupení a všechno začala řídit přes internet ze své domovské země.

Takže jsem měl fixní náklady naší 60 000 Kč měsíčně, měl jsem zaměstnance, měl jsem kancelář, ale neměl jsem žádné výdělky a nemohl jsem vyvíjet žádnou činnost. Takže tuhle situaci znám.

Zkrátka jsou situace, které v podnikání neovlivníte, a přesto mohou výrazně narušit vaše podnikání. Já jsem byl v té době rád, že to nebyla moje jediná podnikatelská aktivita. Kromě toho zastoupení zahraniční firmy jsem už v té době podnikal se zárukou a mohl jsem se tomu začít věnovat naplno.

Podnikání bez rizika

V podnikání se zárukou totiž nepotřebuji žádnou kancelář, nepotřebuji žádné zaměstnance a v podstatě nemám žádné náklady kromě toho, že provozuji telefon a mám počítač. Můžu tak podnikat bez velkých nákladů a bez rizika, že mě zavřou.

Další výhodou je, že můžu využívat ověřený podnikatelský systém. Můžu se napojit na mentorský systém, to znamená na lidi, kteří v tomhle podnikání už jsou úspěšní a kteří mě mohou naučit, jak toto podnikání dělat.

Takže podnikání se zárukou je podnikatelský způsob, který je bezpečný, který nemá riziko, náklady a nemůžou ho zavřít. Nemůžete v něm zbankrotovat, a přesto můžete vydělávat zajímavé peníze.

Nezbytnost dalšího zdroje příjmu

Covidová doba ukázala, že bez ohledu na to, jak jste úspěšný podnikatel, jak máte prosperující živnost nebo jak si myslíte, že máte stabilní zaměstnání, je dobré mít nějaký další zdroj příjmu.

Nejlépe takový, kde nejsou žádné větší náklady a kde máte záruku a jistotu, že se to můžete naučit a že budete prospívat. Samozřejmě to vyžaduje určitý čas, vyžaduje to vaše úsilí, ale nevyžaduje to žádné náklady a nemá to žádné jiné riziko. Takové je například podnikání se zárukou.

Dělejte něco pro svoje finanční zabezpečení, dělejte něco pro svůj životní styl a zjednodušte si život nejenom díky lepšímu zdraví.

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.