Taky děláte to, co říkáte?

Občas se mě lidé ptají: „A vy opravdu berete ty doplňky stravy, které doporučujete? A pijete před jídlem? A nejíte cukry, nesladíte?“ A já jim říkám: „Ano, opravdu to tak dělám.“

Říká se tomu integrita – děláte to, co říkáte. A nemůžete učit něco jiného než to, co děláte.

Doplňky stravy

Už více než 20 let beru přírodní doplňky Nutrilite. Začal jsem kvalitním multivitaminem-multiminerálem, který se jmenuje Nutrilite Daily, a postupně jsem přidával další doplňky stravy.

V roce 2001 jsem si nechal udělat analýzu prvků ve vlasech. Byla to první analýza vlasů, kterou jsem posílal do laboratoře, protože jsem to nemohl udělat jinak. Nemohl jsem něco doporučovat ostatním lidem, aniž bych to měl vyzkoušeno na sobě.

Následně jsem se začal stravovat a brát doplňky stravy na základě výsledků analýzy prvků ve vlasech. Celou dobu se těmi doporučeními řídím.

To, co doporučuji, také sám dělám.

Kontrola hmotnosti

Celý svůj život jsem měl problém s udržením hmotnosti. Oba rodiče měli vždy nadváhu až obezitu a já jsem si musel hmotnost hlídat celý život.

Občas mi lidé říkají: „Vám se to vše říká jednoduše, vy jste takový štíhlý.“ A já jim odpovídám: „Já jsem štíhlý, protože na tom celý život pracuji.“ Měl jsem také období, kdy jsem měl o 10-12 kg více, než mám teď.

Necelé 3 roky používám program Bodykey by Nutrilite k dosažení a udržení optimální hmotnosti. Je to program, který je založen na genetickém vyšetření. Doporučuji ho lidem, kteří mají nadváhu nebo jsou obézní a chtějí zpět získat normální hmotnost. Připadá mi to mnohem výhodnější než si nechat uřezat kus žaludku.

Občas ke mně chodí lidé na gastroskopii nebo gastroenterologické vyšetření, kteří mají po bariatrické operaci a mají dnes větší hmotnost, než měli před bariatrickou operací.  Nenaučili se správně stravovat a jednoduše to „přejedli“.

Je třeba si hlídat svou hmotnost a naučit se správně stravovat.

Zdraví je priorita

V mém životě je zdraví jednou z hlavních priorit.

Celý svůj profesní život se pohybuji mezi nemocnými lidmi. Starám se o ně, vyšetřuji je a snažím se je uzdravit nebo jim pomoci ke zdraví. Poznal jsem, že většina lidí si začne svého zdraví vážit až tehdy, když onemocní.

Přivedlo mě to k tomu, že se o své zdraví starám preventivně – ještě před tím, než onemocním. Prevence mi připadá lepší, výhodnější a důležitější než léčba nemoci.

Jestliže mé zdraví je pro mě prioritou, musím pro své zdraví něco dělat. To znamená, že se musím správně stravovat, hlídat si svou optimální hmotnost, beru nějaké doplňky stravy, protože naše strava neobsahuje to, co by obsahovat měla.

Protože jsem lékař, beru doplňky stravy raději na základě biochemického vyšetření – analýzy prvků ve vlasech. Velmi nerad doporučuji doplňky stravy jen tak naslepo – sice na základě vědomostí a zkušeností, ale pořád jen odhadu – jako bych hádal z křišťálové koule. Dávám přednost biochemickému vyšetření.

Pohyb a relaxace

Čím jsem starší, tím se více pohybuji a cvičím, protože pohyb je s narůstajícím věkem stále důležitější.

Mnoho let jsem necvičil soustavně – pravidelně jsem začal cvičit až v 59 letech. To neznamená, že bych se před tím nehýbal. Jezdil jsem na kole, hrál jsem squash a chodil jsem. Rád chodím po horách, mám rád vysokohorskou turistiku. Ale pravidelné cvičení začalo až s programem Bodykey by Nutrilite.

Dále lidem doporučuji, aby pravidelně relaxovali. Učím lidi pravidelně relaxovat a vysvětluji, že relaxace má mít dvě formy – fyzickou (aktivní) a klidovou (pasivní), kdy používám léčebnou představivost.

A lidé se mě ptají: „A vy to děláte?“ „Dělám, protože relaxovat znamená rozkládat stresové hormony. Když se naučíme relaxovat, naučíme se rozkládat stresové hormony, chráníme si své zdraví. A proto to dělám.“

Souhrn

  1. Naučte se dělat něco pro své zdraví, věnujete tomu čas.
  2. Stravujte se správně, berte kvalitní, přírodní doplňky stravy, pohybujte se a relaxujte.
  3. Přinese vám to dobré výsledky.

Dělejte něco pro zdraví a zjednodušte si život díky lepšímu zdraví.

 

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.