Taky se vám někdy nechce?

Dnes se mi vůbec nechtělo vylézt z domu. Doma bylo příjemně teplo, zatímco venku bylo větrno a začalo sněžit. Ale před časem jsem si vytvořil zvyk, že alespoň jednou za týden, nejčastěji o víkendu, vyjdu do lesa nebo zajedu do Jeseníků. A tento zvyk mě vytáhl ven.

Vůbec jsem toho nelitoval, protože v lese bylo nádherně. Trochu foukalo, trochu sněžilo, ale bylo tam úžasně! Klid. Žádní lidé. Spojení s přírodou. Viděl jsem tři srny, které se mi podařilo natočit na video. Měl jsem z té vycházky nádherný pocit, bylo mi tam moc dobře.

A co vy? Taky se vám někdy nechce? A daří se vám to překonat?

Bez ohledu na to, co děláme a čeho chceme dosáhnout, potřebujeme si vytvořit určité zvyky, které nás zvednou ze židle, které nás donutí opustit teplo domova a jít dělat to, co potřebujeme udělat a co je pro nás důležité.

Jestliže jste se po Novém roce rozhodli pro jakoukoliv aktivitu, která vás posune někam dále nebo nahoru, bez ohledu na to, jestli chcete mít lepší fyzickou kondici nebo jestli chcete zhubnout nebo jste nastoupili na zdravé stravování nebo budete brát nějaké doplňky stravy nebo pracujete na tom, abyste se finančně zajistili, potřebujete si vytvořit určité zvyky, které vás udrží v tom, co jste začali dělat.

Protože ta prvotní motivace vás nastartuje, bude vás ze začátku pohánět, ale to, co vás udrží ve vaší pravidelné aktivitě, jsou zvyky, které si vytvoříte. A vytvoříte si je jen aktivitou, tedy tím, že to, co chcete, budete pravidelně dělat.

Ano, je to zvláštní – jestliže chceme něčeho dosáhnout, potřebujeme to dělat.

Potřebujeme si vytvořit určité zvyky, které nám pomohou být dlouhodobě na cestě. Jenom tak můžeme dosáhnout našeho vytčeného cíle.

Je úplně jedno, jestli ten váš zvyk bude to, že se půjdete každý týden v sobotu nebo v neděli projít, nebo budete každý týden třikrát nebo čtyřikrát cvičit nebo budete dělat jiné aktivity.

Dělejte něco pro své zdraví. Vytvořte si správné zvyky a zjednodušte si život nejen díky lepšímu zdraví.

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.