Užili jste si dnešní den?

Taky si užíváte každý den, který prožíváte? Užíváte si ten dnešní den?

Já jsem si to tak vždy neužíval. Vždy tomu tak u mě nebylo. Jednou jsem však slyšel nahrávku Dextera Yagera, ve které říkal, že si máme užívat každý den a že i to, co musíme udělat, si máme zařídit tak, abychom si to užívali.

Když jsem do poprvé slyšel, říkal jsem si: „O čem to vlastně mluví? Do některých věcí, které musím udělat, se mi vůbec nechce! Ale musím je udělat. Jak si to mám užívat?“

Potom jsem si ale řekl: „Zkusím to tak, jak to Dexter říká.“

Užívat si to, co děláme.

A pozvolna jsem se učil užívat si každý den. Naučil jsem se dělat ty věci, které musím dělat, tak, abych si je užíval.

Například v autoškole jsem si to moc neužíval. Nikdy jsem nebyl technický typ a nemiloval jsem auta a motorky. V autoškole mi to šlo zpočátku poněkud nedobře. Když jsem však později začal jezdit autem pravidelně, postupně jsem si jízdu autem zamiloval a dnes si každé řízení auta užívám.

A tak to můžeme udělat pokaždé. Můžeme se naučit užívat si to, co děláme.

Stále ještě mám věci, které musím udělat a do kterých se mi moc nechce. V tom případě si ten den alespoň něco krásného pro sebe udělám. Tak abych si ten den užíval. Je potřeba to tak dělat.

Pečujeme o své tělo

Mnoho lidí dnes ví, že potřebuje dělat něco pro sebe a pro své zdraví a své tělo. Je to proto, že naše tělo se každý den mění. Některé buňky odumřou, některé nové zase vyrostou. Během dvou let se naše tělo téměř kompletně obnoví.

Mnozí lidé to chápou a ví, že potřebujeme dělat něco pro své zdraví a pro správnou obnovu svého těla. Starají se o správnou výživu, zdravě se stravují, někteří jí správně podle svého metabolického typu.

Mnoho lidí jí dnes doplňky stravy, někteří i doplňky stravy přírodního charakteru a někteří je berou i cíleně na základě výsledků analýzy prvků ve vlasech.

A co osobní růst?

Málo lidí se však stará o ten zbytek našeho těla a osobnosti. Málo lidí se totiž stará o osobnostní růst, o duševní a duchovní růst.

Do svých čtyřiceti let jsem četl téměř výhradně odbornou lékařskou literaturu. Po absolvování lékařské fakulty jsem i dále musel číst spoustu odborné literatury v rámci přípravy na atestace. Nebyly to jen knihy, ale také haldy odborných časopisů.

Určitě je to správné, že se člověk vzdělává po odborné stránce, aby co nejlépe mohl vykonávat svou profesi. V svých čtyřiceti letech jsem začal dělat primáře interního oddělení a po odborné stránce jsem byl na to velmi dobře připraven.

Nestačí však starat se jen o svůj odborný růst, protože to z nás neudělá komplexní osobnost, kompletního člověka. Potřebujeme se starat také o tu další oblast našeho života.

Potřebujeme se naučit, jak jednat s lidmi, jak budovat mezilidské vztahy, jak lidi vést, potřebujeme se naučit něco o ekonomice, o financích, potřebujeme se naučit, jak pracovat sami se sebou, jak nastavit svou mysl, jak se posunout z negativního myšlení na pozitivní.

To vše se potřebujeme naučit. Ne každý odborník to dělá. Vysvětluje to, proč mnoho skvělých odborníků není až tolik oblíbený mezi lidmi. Protože oni neumí jednat s lidmi. Nemají to správné charisma kompletní osobnosti.

Vzdělávací systém

Měl jsem to štěstí, že na začátku podnikání se zárukou jsem se mohl napojit na lidi, kteří už podnikali delší dobu a kteří měli ověřený systém, jak naučit lidi podnikat. Ten systém učí také lidi jinak přemýšlet.

Součástí vzdělávacího systému jsou knihy, nahrávky, semináře, kontakt s těmi lidmi, kteří už jsou osobnostmi, kteří umí podnikat, umí jednat s lidmi a umí vést lidi. Díky nahrávkách jsem se mnoho věcí naučil. Dostal jsem se k jiné literatuře, než jsem dosud četl. Začal jsem číst knihy, které mi pomáhají rozvíjet moji osobnost, duševní a duchovní oblast.

Při využívání tohoto školícího systému se člověk pomalu stává komplexní osobností.

Mám to štěstí, že dnes můžu i další lidi přivádět ke školícímu systému a k těmto lidem, kteří učí podnikat další lidi a kteří je učí, jak být osobností, jak změnit svůj život a jak dosáhnout finanční a časové svobody.

Dělejte něco pro své zdraví, ale dělejte také něco pro svůj osobní a duchovní růst. Jenom tak vás to v životě posune dopředu, jenom tak si budete moci opravdu užívat každého dne.

orlik@orlikovi.cz
MUDr. Jaroslav Orlík je internista a gastroenterolog, který se více než 20 let zabývá analýzou prvků ve vlasech a více než 25 let podniká se zárukou. Pomáhá lidem správně se stravovat, vyrovnávat se se stresem a cíleně brát správné doplňky stravy na základě analýzy prvků ve vlasech. Pomáhá lidem zlepšit jejich zdravotní stav, životní styl a finanční zabezpečení, aby se cítili lépe a měli více radosti ze života.
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.